• درباره انتشارات
 • همکاری در توزیع آثار
 • نشر الکترونیکی و چندرسانه‌ای

واحد انتشارات مؤسسه مطالعات و پژوهش‌هاي حقوقي شهردانش از سال 1379 فعالیت خود را در حوزه نشر كتب حقوقي با رويكرد پژوهشي آغاز کرد و اکنون پس از سالها فعالیت مستمر، به عنوان یکی از ناشران پیشرو در حوزه نشر کتب تخصصی حقوقی شناخته شده است. بسیاری از کتب منتشره درپی تحقیقات انجام شده در موسسه یا ترجمه عناوین برگزیده ای که نیاز به آنها در ادبیات حقوقی کشور ضروری تشخیص داده شده است به زیور طبع آراسته گردیده اند. مؤسسه شهردانش همواره كوشيده است علاوه بر انتخاب هدفمند موضوعات، آثار مفيد و ماندگاری را چاپ و منتشر کند. نگاهی به عناوین کتب منتشره موسسه حکایت از نوع نگاه و سیاست انتشاراتی موسسه دارد. علاوه بر انتشار کتاب هایی که حاصل تحقیق و تتبع پژوهشگران بوده یا ترجمه آثار مورد نیاز در ادبیات حقوقی کشور بوده یا حاصل کار نویسندگان برجسته حقوق ایران بوده است ، انتشار برخی پایان نامه های وزین یا تالیفات محققان نونگار در موضوعاتی که درچارچوب سیاستهای موسسه بوده اند و بعد از طی مراحل داوری و اطمینان از سطح علمی کتاب در دستور کار قرار گرفته و آثار بسیاری در این چارچوب منتشر شده اند. تعدادی از کتب منتشره ما به عنوان منبع درسی در دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌شوند. همچنین تعداد قابل توجهي از آثار منتشره مؤسسه موفق به كسب جوايز و رتبه‌هاي علمي برتر از سوي سازمان‌ها و جشنواره‌هاي مختلف شده‌اند. برخی از آثار موسسه نیز در چارچوب همکاریهای بین المللی و با هماهنگی با موسسات بین المللی منتشر شده و مورد تقدیر قرار گرفته اند. یکی از ویژگیهای اشتهار یافته کتب منتشره موسسه بی غلط یا بسیار کم غلط بودن این آثار و توجه به رعایت اصول نسخه پردازی در این آثار است که مشوق مولفان در سپردن آثار خود به این موسسه بوده است.

از اساتید محترم دانشگاهها و دانشجویان و سایرین دعوت می گردد که ما را در زمینه معرفی و توزیع و فروش آثار منتشره حمایت کنند‏. ما از هر نوع حمایتی در این زمینه تقدیر خواهیم کرد. از کسانی که علاقمند باشند در محیط دانشگاهی یا در شهرستان خود نقش فعالتری در زمینه نمایندگی و معرفی و توزیع محصولات منتشره و خدمات موسسه ایفا کنند دعوت می شود که آمادگی خود را به نشانی الکترونیک sale@sdil.ac.ir اعلام نمایند.

در طول دو دهه گذشته با افزایش استفاده از کامپیوترهای شخصی، امکان دسترسی عموم به نرم‌افزارهای کامپیوتری و اینترنت در کشور فراهم شده است. این دسترسی همگانی به اینترنت موجب تحولات چشمگیری در فرآیند انجام امور مختلف از جمله نحوه دسترسی به اطلاعات و نشر محتوا شده است. جامعه حقوقی کشور نیز از این قاعده کلی مستثنی نبوده و امروز می‌توان بسیاری از مطالب تخصصی و حتی مقالات علمی حقوقی را با استفاده از وسایل الکترونیکی یا به صورت آنلاین مطالعه کرد. موسسه مطالعات و پژوهش‌های حقوقی شهر دانش با توجه به این تحولات گسترده، رویکرد جدیدی را در نشر محتوا و مطالب علمی در پیش گرفته و در راستای آن، علاوه بر راه‌اندازی اتاق‌های فکر آنلاین و کتابخانه دیجیتالی‏، نشر کتب الکترونیکی و گویا را نیز در دستور کار قرار داده است. این شیوه انتشار محتوا علاوه بر این که هزینه‌های تمام شده و در نهایت قیمت تمام شده محصولات را کاهش می‌دهد، امکان دسترسی سریع و آسان به اطلاعات را از طریق دستگاه‌های الکترونیکی مانند کامپیوترهای کیفی و لوحی‏، گوشی تلفن همراه، و حتی دستگاه‌های پخش موسیقی فراهم می‌کند. واحد انتشارات موسسه کار آزمایشی تولید و نشر محتوای گویا را از سال 1391 با انتشار قانون اساسی در قالب یکی از محصولات مجموعه قانون گویا آغاز کرده است و تولید محصولات بسیاری را بوسیله امکانات نشر الکترونیکی در دستور کار خود قرار داده است.

 • تخفیف دانشجویی با معرفی استاد 
 • پیشنهاد انتشار تألیفات 
 • پیشنهاد انتشار ترجمه 
 • پیشنهاد انتشار رساله دکتری 
 • رهگیری آثار پیشنهادی 

اساتید محترمی که تهیه یک یا چند محصول از کتب منتشره موسسه را برای دانشجویان خود لازم ببینند و مایل به حمایت از دانشجویان خود در قیمت خرید کتاب مذکور باشند، می‌توانند با تکمیل فرم معرفی دانشجویان برای خرید سفارشی کتاب، امکان تهیه کتاب برای دانشجویان خود با قیمت مناسب‌تر را فراهم کنند.
شرط برخورداری از این امتیاز آن است که :

 • تعداد دانشجویان متقاضی ده نفر یا بیشتر باشد.
 • خرید بصورت آنلاین یا حضوری انجام بصورت یکجا انجام شود.
 • همه کتابها به صورت حضوری در محل موسسه تحویل شود یا از طریق پست به یک نشانی حمل شود.

واحد انتشارات پژوهشکده حقوق از تمامی اساتید و صاحب‌نظران حقوق ایران دعوت می‌نماید انتشار آثار خود را به این مؤسسه پیشنهاد نمایند. انتشارات مؤسسه تلاش دارد با رعایت کیفیت در نسخه‌پردازی آثار نسبت به زحمات اساتید و پژوهشگران در خلق آثار برجسته قدرشناسی کند.
لطفا در صورت تمایل، روی فرم پیشنهاد انتشار کتاب تألیفی کلیک کنید. در صورتیکه در تکمیل فرم‌های پیشنهادی نیز مشکلی داشتید، با شماره تلفن واحد انتشارات 88811581 داخلی 166 تماس حاصل نمائید.

واحد انتشارات پژوهشکده حقوق از تمامی اساتید و پژوهشگران حقوق که توانایی کافی برای ترجمه متون دارند و علاقمند به ترجمه آثار حقوقی از زبان‌های دیگر به زبان فارسی یا بالعکس هستند، دعوت به همکاری می‌نماید. شما می‌توانید چنانچه قبلا اثری را ترجمه کرده‌اید یا در دست ترجمه دارید، انتشار اثر خود را به این مؤسسه پیشنهاد نمائید. انتشارات مؤسسه تلاش دارد با رعایت کیفیت در نسخه‌پردازی نسبت به زحمات مترجمان و پژوهشگران در خلق آثار برجسته ترجمه قدرشناسی کند.
ما پیشنهاد می‌کنیم چنانچه تمایل به انتشار اثر را توسط ما دارید، ترجیحا قبل از انتخاب نهایی اثر اصلی و یا در ابتدای کار با ما تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم نسبت به متن صورت گیرد؛ چرا که ما نیز بطور معمول عناوینی را برای ترجمه در نظر داریم که ممکن است به مترجمان صاحب تجربه پیشنهاد دهیم.
لطفا در صورت تمایل، روی فرم پیشنهاد انتشار ترجمه کتاب کلیک کنید. پس از ارسال فرم، ظرف دو روز اداری، ما وصول پیشنهاد شما را تایید کرده و برای شما یک شماره رهگیری ارسال خواهیم کرد که از آن پس با ارائه آن شماره می‌توانید از آخرین وضعیت پیشنهاد خود مطلع گردید.
در صورتیکه ظرف دو روز بعد از ارسال فرم پیشنهاد، تأییدیه وصول را دریافت نکردید، از طریق شماره تلفن‌های مؤسسه با واحد انتشارات تماس حاصل نمائید. اثر شما مادامیکه دارای شماره رهگیری نباشد وارد مراحل بررسی نمی‌شود. در صورتیکه در تکمیل فرم‌های پیشنهادی نیز مشکلی داشتید، با شماره تلفن واحد انتشارات تماس حاصل نمائید.

از دانشجویان و اساتید راهنمای رساله های حقوقی کشور دعوت می‌کند رساله‌های برجسته را برای چاپ و انتشار به ما پیشنهاد داده برای موسسه ارسال نمایند. به‌منظور انجام این کار کافی است‏، روی فرم پیشنهاد انتشار رساله کلیک کرده و پس از تکمیل همراه با نسخه الکترونیکی رساله به آدرس پست الکترونیک publication@sdil.ac.ir ارسال فرمایید. لطفا توجه نمایید که برای دانلود فرمهای مربوطه باید قبلا عضو وب سایت بوده باشید.
رساله پيشنهادي برای آنکه مورد بررسی قرار گیرد بايد:

 • - در يكي از دانشگاههاي معتبر دفاع شده باشد.
 • - به زبان فارسي باشد.
 • - نمره كسب شده نبايد كمتر از 17 باشد.
 • - انتشار آن مورد توصیه استاد راهنما قرار گرفته باشد.

لطفا توجه کنید که پس از ارسال فرم ، ظرف دو روز اداری ، ما وصول پیشنهاد شما را تایید کرده و برای شما یک شماره رهگیری ارسال خواهیم کرد که از آن پس با ارائه آن شماره می توانید از آخرین وضعیت پیشنهاد خود مطلع گردید. در صورتیکه ظرف دو روز اداری بعد از ارسال فرم پیشنهاد ، تاییدیه وصول را دریافت نکردید مجددا ارسال کرده یا از طریق شماره تلفنهای موسسه با اداره انتشارات تماس حاصل نمایید. اثر شما مادامیکه شماره رهگیری صادر نشده باشد وارد مراحل بررسی نشده است. در صورتیکه در تکمیل فرم های پیشنهاد نیز مشکلی داشتید با شماره تلفن اداره انتشارات تماس حاصل نمایید.
تذكر: یک نسخه از فایل الکترونیکی رساله دريافت شده پس از طي مراحل داوري با رعايت حقوق معنوي مؤلف و با رعایت تمامی شرایط مندرج در مقررات کتابخانه برای حفاظت از متن پایان نامه ها در کتابخانه مؤسسه نگهداری خواهد شد.

مولفان و مترجمانی که وصول آثار آن‌ها مورد تایید قرار گرفته و شماره رهگیری دریافت کرده اند و نیز مولفانی که انتشار آثار آنها به تصویب موسسه رسیده است تا اطلاع ثانوی می توانند برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت پیشنهاد یا اثر خود ترجیحا از طریق نشانی الکترونیک publication@sdil.ac.ir یا از طریق شماره تلفن 88811581 داخلی 166 با اداره انتشارات موسسه تماس بگیرند. در نظر است که در آینده نه چندان دور در این قسمت از پورتال بتوانید با ارائه شماره رهگیری بدون نیاز به تماس با موسسه از وضعیت اثر خود مطلع شوید.