جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38551
  تاریخ انتشار : 29 آبان 1392 10:6
  تعداد بازدید : 557

  یک مقام قضایی:

  مسئولان حراست نباید تنگ نظر و ظاهربین باشند

  رییس کل دادگستری استان یزد، حسن خلق را یکی از ضروری ترین مشخصه های یک مسئول حراست دانست و گفت: مسئولیت حراست، پیامبرگونه است و به اخلاق پیامبرگونه نیز نیاز دارد.

  37-21.jpgبه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، غلامحسین حیدری در مراسمی که از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد به منظور بررسی راهکارهای پیشگیری از وقوع جرائم در سیستم اداری از سوی حراست‌های ادارات استان برگزار شد، حفاظت از مجموعه کارکنان ادارات در برابر انحرافات اجتماعی را از مهمترین وظایف حراست‌ها بیان کرد.

  وی ادامه داد: مجموعه افراد شاغل در حراست‌ها باید ضمن تذهیب نفس نسبت به سالم ماندن محیط ادارات از انحرافات و لغزش‌ها ایفای نقش کنند.

  حیدری افزود: کار حراست‌ها بسیار خطیر و سنگین است و چنانچه فردی در یک نهاد به دلیل کوتاهی حراست گمراه شود، موجبات سوء‌ظن نسبت به آن نهاد و نظام مقدس اسلامی را ایجاد کند، قطعاً گناه آن حراست نابخشودی خواهد بود.

  وی افزود: مسئولان حراست، مسئولان امر به معروف و نهی از منکر هستند و باید در طول دوران فعالیت خویش مبادرت به امر به معروف و نهی از منکر کنند.

  این مقام قضایی خاطرنشان کرد: مسئولان حراست‌ باید نیک کردار، متدین و متعهد باشند و از هر گونه منکری پرهیز کنند و با خودسازی و اصلاح خود نسبت به اصلاح کارمندان ادارات خویش اقدام کنند.

  رییس کل دادگستری استان یزد با اشاره به اینکه مسئولان حراست‌ نباید تنگ‌نظر و ظاهربین باشند، بیان کرد: اقدامات نسجیده و تنگ‌نظرانه نه تنها نمی‌تواند افراد را اصلاح کند بلکه امکان دارد افراد را نسبت به نظام و حتی دین اسلام بدبین کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
11