جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38554
  تاریخ انتشار : 29 آبان 1392 10:14
  تعداد بازدید : 422

  ازدحام جمعیت در زندان های غنا عامل نقض حقوق بشر

  گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص شکنجه در مورد ازدحام جمعیت در زندان های کشور غنا، نبود بهداشت کافی و احتمال بروز بیماری در آنها هشدار داد.

  ap-83.jpgبه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژوآن مندز، گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص شکنجه پس از اولین سفر خود به غنا گزارش داد اغلب زندان‌های این کشور از ازدحام جمعیت رنج می‌برند که خود می‌تواند ریشه نقض حقوق بشر در این مرکز باشد.

  وی در این باره گفت: ازدحام جمیعت در بسیاری از زندان‌های غنا منجر به موارد متعدد نقض حقوق بشر، همچون کیفیت پایین و کمبود غذا، بهداشت ناکافی، کمبود لوازم مورد نیاز خواب، تهویه نامطبوع، افزایش ابتلا به بیماری‌های مسری و عدم دسترسی به کمک‌های پزشکی مورد نیاز شود.

  وی تاکید کرد این شرایط می‌تواند جزو مصادیق رفتارهای خشن، غیرانسانی و اهانت آمیز که در قوانین بین المللی آمده است محسوب شود.

  وی در گزارش خود به تنها زندان بویژه نوجوانان در این کشور اشاره کرد که در آن زندانیان را با ترک تنبیه می‌کنند. از این رو از مقامات غنا خواست تا تحقیقات لازم و مستقلی را برای این بدرفتاری‌ها علیه نوجوانان کم سن و سال آغاز و مسوولان آن را محاکمه کنند.

  مندز همچنین از دولت غنا خواست تا کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با شکنجه را تصویب کند که براساس آن کشورها باید اجازه بازرسی کارشناسان مستقل از زندان‌ها را بدهند.

  براساس گزارش پایگاه خبری سازمان ملل‌، این کارشناس در سفر هشت روزه خود به این کشور علاوه بر این از دو مرکز نگهداری بیماران روانی بازدید و در مورد وضعیت نامناسب این مراکز ابراز نگرانی کرد.

  وی که از سوی شورای حقوق بشر سازمان‌ ملل به منظور بررسی موارد شکنجه و بدرفتاری در کشورهای مختلف منصوب شده است، قرار است در نشست آینده این شورا یعنی مارس 2014 گزارش مفصل خود را از بازدیدش از غنا به اعضای شورای حقوق بشر در ژنو ارائه دهد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
22