جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38565
  تاریخ انتشار : 29 آبان 1392 10:17
  تعداد بازدید : 641

  دبیر مرجع ملی حقوق کودک:

  با خشونت علیه کودکان مقابله کنیم

  دبیر مرجع ملی حقوق کودک با اشاره به بیست و چهارمین سالروز تصویب پیمان نامه حقوق کودک گفت: 20 نوامبر از سوی سازمان ملل و یونیسف به عنوان مقابله با خشونت علیه کودکان و پیشگیری از کودک آزاری نامگذاری شده است.

  IMAGE6349781185242265281.jpg مظفر الوندی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: کارگاه‌های آموزشی بی‌شماری در راستای تصویب پیمان‌نامه حقوق کودک برگزار شده است تا کشورها نسبت به مفاد کنوانسیون حقوق کودک حساس شوند.

  وی با بیان این که در کنوانسیون حقوق کودک مباحث مربوط به سلامت و مصالح کودک بسیار پررنگ دیده شده است، ادامه داد: یکی از خطراتی که کودکان را تهدید می‌کند، خشونت است که متاسفانه در اشکال مختلف از تنبیه ساده خانوادگی تا خشونت‌های فجیع آن‌ها را تهدید می‌کند و همانطور که به سلامت کودکان در کنوانسیون حقوق کودک توجه ویژه شده است باید با خشونت علیه کودکان مقابله کنیم.

  دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک افزود: آمارهای جهانی در زمینه خشونت علیه کودکان نگران‌کننده است و بسیاری از کودکان در کشورهای مختلف در درگیری‌های قومی و قبیله‌ای و جرایم سازمان‌یافته مورد خشونت قرار می‌گیرند، از این رو سازمان ملل کشورها را در این زمینه حساس کرده تا اقدامات موثری برای جلوگیری از کودک‌آزاری انجام دهند.

  الوندی با بیان این که در مرجع ملی حقوق کودک، کارگروه ویژه‌ای برای مقابله با خشونت تشکیل شده است، اظهار کرد: این کارگروه متشکل از سازمان‌های متولی است و بخشی از هزینه آن را یونیسف بر عهده گرفته است. اکنون این کارگروه تشکیل شده و ما گزارش‌های مربوط به خشونت را از طریق این کارگروه دریافت کرده و به سازمان‌های متولی اعلام می‌کنیم تا اقدامات لازم را برای مقابله با خشونت علیه کودکان انجام دهند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
22