جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38621
  تاریخ انتشار : 29 آبان 1392 20:10
  تعداد بازدید : 416

  برزگر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد:

  افزایش توانایی وزیر دادگستری در زوایای مختلف با ارائه تعریف روشن از وظایف وی

  قاضی دادسرای ناحیه 6 گفت: ارائه تعریف روشن از وظایف وزیر دادگستری در یک چهارچوب مشخص، وی را در روشن كردن زواياي مختلف و پاسخگويي به سوالات نمايندگان مجلس تواناتر می کند.

  "عباس برزگر" قاضی دادسرای ناحیه 6 در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری اظهار داشت: وزير دادگستري براي پيگيري مسايل قضايي در صحن مجلس و طرح لوايح، پيشنهادها و آيين‌نامه‌هاي قضايي باید  اختیارات گسترده‌تری داشته باشد.
   
  وی ادامه داد: وزير دادگستري تعامل بين سه قوه مجريه، قضاييه و مقننه را برعهده دارد، ولی فاقد يك برآيند و وظيفه تعريف شده است.
   
  قاضی دادسرای ناحیه 6 در پایان گفت: ارائه تعریف روشن از وظایف وزیر دادگستری در یک چهارچوب مشخص، وی را در روشن كردن زواياي مختلف و پاسخگويي به سوالات نمايندگان مجلس تواناتر می‌کند.  
   
  گفتني است، طرح افزايش اختيارات "وزير دادگستري" پس از مطرح شدن از سوي كميسيون قضايي مجلس هفتم، بار ديگر در مجلس نهم كليد خورده است كه بر اساس اصل 160 قانون اساسی اختیارات وزیر دادگستری و موضوع جدا شدن بخش‌های اجرایی قوه قضاییه از سوی این وزارتخانه پیشنهاد شد.
   
  لازم به ذکر است، طرح تدوین اختیارات وزیر دادگستری موضوع اصل 160 قانون اساسی است و اعضای کمیسیون نیز روز دوشنبه 27 آبان سال جاری بر روی کلیات این طرح بحث کردند، ولی به دلیل اختلاف نظرها و گستردگی مباحث، نتیجه گیری در مورد جزئيات طرح مذکور به آینده موکول شد.
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
45