جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38647
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1392 23:19
  تعداد بازدید : 470

  دهقانی:

  طرح شبنم ناکارآمد بود

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن ناکارآمد خواندن طرح شبنم گفت: برای جلوگیری از قاچاق کالا باید سیستم های مورد نظر مکانیزه شده و تسهیل گری را در مبادلات تجاری فراهم آوریم.

  طرح شبنم ناکارآمد بود

  به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ الله‌وردی دهقانی اظهار داشت: طرح‌های کنترلی و نظارتی در فضای بازار باید وجود داشته باشد و این طرح‌ها معمولاً با نگاه واردات ملزومات مورد نیاز در کنار حمایت از تولید داخل صورت می‌گیرد.

  وی افزود: طرح شبنم در کنار کلیات خوب و کارشناسانه آن معایب بسیار زیادی را در بر داشته است و هولوگرام های این طرح در سراسر کشور براحتی خرید و فروش می‌شده و در اختیار هر فردی قرار می‌گرفت.

  دهقانی با بیان اینکه باید تمام مبادلات تجاری اعم از واردات و صادرات را مورد پایش قرار داد افزود: سیستماتیک شدن این مقوله می تواند کمک موثری بر اجرای هر چه بهتر طرح های نظارتی اینچنینی کند و باید در طرح های آتی این موضوع را در نظر داشت.

  این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به آمار بالای قاچاق برخی از کالاها نظیر گوشی های موبایل افزود: با توجه به تجربه نادرست صورت گرفته در طرح های نظارتی دولت با مکانیزه شدن و تسهیل مبادلات تجاری می تواند در پیشبرد اهداف مورد نظر کمک شایان توجهی کند.

  الله وردی دهقانی تصریح کرد: طرح های نظارتی همواره توسط حاکمیت اجرائی می شود اما باید در نظر داشت بررسی کارشناسانه در این گونه حوزه ها می تواند باعث اتخاذ تصمیمات درست و مطلوب در اجرای آن شود.

  به گزارش ایسنا، این نماینده مجلس، ضمن ناکارآمد دانستن طرح شبنم خواستار اهتمام ویژه دستگاه‌ها در این خصوص شد و خاطرنشان کرد: دولت و مجموعه اقتصادی آن باید در این زمینه با بررسی دقیق موضوعات و مسائل پیش رو توجه بیشتری نسبت به این حوزه نشان دهند./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
21