جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38659
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1392 23:53
  تعداد بازدید : 633

  تشریح اقدامات دادگستری استان کرمان به منظور پیشگیری از وقوع جرم

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان کرمان از تولید 22 مصاحبه تصویری از مجرمان سابقه دار به منظور پیشگیری از وقوع جرم در استان کرمان خبر داد.

  1CA8I1JRJ.jpgحمید خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، با اعلام این خبر افزود: این امر موجب می‌شود تا از تجربیات و راهکارهای مجرمان در راستای پیشگیری از وقوع جرم استفاده شود.

  این مقام قضایی تصریح کرد: مصاحبه‌های تصویری با مجرمین در سه لوح فشرده تحت عنوان عبرت منتشر شده است.

  وی اظهار کرد: به منظور پیشگیری از وقوع جرم و با هدف اطلاع‌رسانی و هشدار به شهروندان، تعدادی کلیپ‎ نیز در قالب نماهنگ، انیمیشن و یا مصاحبه در این حوزه ساخته شده است.

  خالقی افزود: موضوعات کلیپ‌های ساخته شده شامل عواقب نداشتن گواهینامه رانندگی، تمرّد نسبت به مأموران دولت، جیب‌بری در اتوبوس‎های واحد، فراری دادن متهم موادمخدر، تقلب در امتحان، سرقت زیورآلات کودکان در پارک، کیف‎قاپی، مصرف سیگار مساوی با شروع جرائم، استفاده از ماهواره سبب تخریب خانواده، خوردرو‎های مسافرکش شخصی و شکار غیرمجاز است.

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان تصریح کرد: برای امکان انعکاس و انتقال این نماهنگ‌ها از طریق بلوتوث به افراد این نماهنگ‌ها هر کدام به مدت چهار دقیقه ساخته شده‎اند.

  خالقی با بیان این‌که «تا پایان سال جاری ساخت 10 کلیپ دیگر در ا‎ین حوزه در دستور کار قرار دارد» افزود: البته شش انیمیشن هم در این حوزه تولید می‌شود.

  وی با اشاره به این‌که «از ابتدای امسال نیز شش انیمیشن در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و هر کدام به مدت سه دقیقه تولید شده است» گفت: از این تعداد سه انیمیشن با لهجه کرمانی تولید شده است.

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: سه انیمیشن نیز با زبان رسمی و با سبک جدید که حتی قابلیت نمایش در رسانه ملی را هم دارند، در این حوزه تولید شده است.

  خالقی موضوعات انیمیشن‎های ساخته شده در این حوزه را سرقت در مغازه، سرقت در خودرو، چک ضمانتی، مواد روان‎گردان شیشه و اختلالات خانوادگی عنوان کرد.

  وی بیان کرد: در حال حاضر کلیپ‎ها و انیمیشن‎های تولید شده با فرمت‎های متفاوت بر روی سایت معاونت اجتماعی دادگستری استان کرمان قرار دارند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
17