جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38727
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1392 14:20
  تعداد بازدید : 463

  ابوترابی خبر داد:

  آغاز به کار کارگروه ساماندهی تعطیلات رسمی / اخذ نظرات مراجع برای ساماندهی تعطیلات

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه روز دوشنبه (4 آذر) کارگروه ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در کمیسیون اجتماعی نخستین جلسه خود را تشکیل می دهد، گفت: قرار است بعد از برگزاری چندین جلسه و اخذ نظرات مراجع و صاحب نظران زمینه کاهش تعداد روزهای تعطیل کشور را فراهم کنیم.

  آغاز به کار کارگروه ساماندهی تعطیلات رسمی / اخذ نظرات مراجع برای ساماندهی تعطیلات

  ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با یادآوری طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور،‌ افزود: قرار است روز دوشنبه(4 آذر) کارگروه ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در کمیسیون اجتماعی نخستین جلسه خود را تشکیل دهد تا طرح یاد شده به نتیجه مشخصی برسد.

  نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی،‌ در مورد اعضای کارگروه ساماندهی تعطیلات رسمی کشور، ادامه داد: در کنار برخی از نمایندگان مجلس، نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش، شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس در این کارگروه حضور خواهند یافت تا در مورد ساماندهی تعطیلات رسمی کشور تصمیم‌گیری کنند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: با توجه به اینکه کارگروه مذکور روز دوشنبه هفته جاری نخستین جلسه خود را تشکیل می‌دهد قرار است بعد از برگزاری چندین جلسه و اخذ نظرات صاحب‌نظران و علما به جمع‌بندی نهایی برسیم.

  ابوترابی، با یادآوری اینکه در حال حاضر تعطیلات رسمی کشور در مقایسه با دیگر کشورها زیاد است، تاکید کرد: در طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور قصد داریم برخی از روزها را از تقویم حذف کنیم تا مانند روز عادی برای مردم در نظر گرفته شود.

  وی،‌ افزود: به طور حتم در هر طرحی لازم است چند وجه مورد توجه قرار گیرد از جمله آنکه نباید طرحی خلاف شرع، قانون اساسی یا متعارض با نظام اسلامی باشد.

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، ‌گفت: در برخی مواقع ممکن است نمایندگان نظر مثبتی نسبت به طرحی داشته باشند اما آن طرح با قانون اساسی یا نظام اسلامی همخوانی نداشته باشد؛ بدون‌شک در طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور نظر مراجع و علما در نظر گرفته می‌شود./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
47