جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38729
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1392 14:24
  تعداد بازدید : 505

  کاتب در گفتگو با خانه ملت مطرح کرد:

  خواسته نمایندگان از دولت در تنظیم بودجه 93/ شفاف سازی حذف دهک ها در بودجه

  سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت بایددر بودجه 93 بخشی که مربوط به حذف دهک ها برای پرداخت یارانه نقدی است را به طور شفاف پیش بینی کند تا کسری در بخش هدفمندی یارانه های در سال آینده نداشته باشیم.

  خواسته نمایندگان از دولت در تنظیم بودجه 93/ شفاف سازی حذف دهک‌ها در بودجه

  غلام رضا کاتب در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درباره وجه تمایز بودجه 93 نسبت به بودجه 92 تصریح کرد: آنچه که انتظار مجلس دارد تنظیم بودجه بر اساس واقعیات است.

  نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه سال آینده به گونه ای تنظیم شود که شاهد کسری بودجه نباشیم، افزود: شفافیت در بودجه 93 یکی از خواسته های اصلی نمایندگان مجلس است ضمن اینکه یکی دیگر از خواسته های مجلس بحث کاهش هزینه های جاری دولت است و دولت می تواند در بخش هزینه های جاری افزایش نداشته باشد؛ از طرفی سهم بخش عمرانی در بودجه افزایش یابد تا باعث شکسته شدن رکود و کاهش تورم شود.

  وی ادامه داد: نکته دیگری که در بودجه 93 باید به آَن پرداخته شود قانون هدفمند کردن یارانه ها است که دولت باید بخشی که مربوط به حذف دهک ها برای پرداخت یارانه نقدی است را به طور شفاف پیش بینی کند تا شاهد کسری بودجه هدفمندی در سال آینده نباشیم.

  این نماینده مردم در مجلس نهم درباره زمان اجرای مرحله دوم هدفمنمدی یارانه ها نیز گفت: طبیعی است هر تصمیمی که مجلس در این راستا بگیرد دولت نیز خود را مکلف می کند نسبت به اجرای آن اقدام کند و درخواست ما نیز از دولت این است که پیشنهادهای خود را در بودجه ارائه دهد تا در صورت تصویب، اجرایی شود.

  سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره یکی از سناریوهای دولت مبنی بر «جایگزین کردن بن کالا با یارانه نقدی» گفت: بعید می دانم مجلس بپذیرد که بخش نقدی یارانه ها به راحتی حذف شود؛ بلکه در صورت افزایش یارانه نقدی دهک های پایین، بخش  قابل افزایش در قالب بن کالا جبران شود./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
17