جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38815
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1392 11:46
  تعداد بازدید : 437

  به منظور جلب نظر شورای نگهبان؛

  نمایندگان مجلس طرح "عضویت نمایندگان در برخی از شوراها" را اصلاح کردند

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، طرح عضویت و لغو عضویت نمایندگان در برخی از شوراها را اصلاح کردند.

  نمایندگان مجلس طرح

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 3 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح عضویت و لغو عضویت نمایندگان مجلس در برخی از شوراهای مالی، شوراها، مجامع و سایر هیأت ها به منظور تأمین نظر شورای نگهبان با لغو عضویت نمایندگان مجلس در شوراها، مجامع و هیأت ها موافقت کردند.

  گفتنی است در ماده 2 طرح مذکور آمده است، از تاریخ تصویب این قانون عضویت نمایندگان مجلس در شوراها و مجامع و هیأت های زیر به عنوان ناظر لغو می شود که کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس پیشنهاد عبارت به عنوان ناظر را ارایه کرد.

  براین اساس شکرخدا موسوی در مخالفت با پیشنهاد کمیسیون گفت: حذف عنوان ناظر به صلاح نیست زیرا حذف این عبارت تأثیری در این ماده ندارد.

  در ادامه مهرداد بائوج لاهوتی در موافقت با پیشنهاد کمیسیون گفت: کلمه ناظر اصلاح عبارتی بوده است بنابراین این اصلاح باید به صورت اجباری صورت گیرد.

  همچنین نمایندگان با 146رأی موافق، 8 مخالف و 18 ممتنع از مجموع 241 نماینده حاضر در مجلس با پیشنهاد کمیسیون موافقت کردند و خواستار حذف عبارت "به عنوان ناظر" در متن ماده 2 طرح مذکور شدند.

  در ادامه در جریان بررسی ماده 4 طرح مذکور عنوان شده است که در صورتی که هر یک از شوراها، مجامع و هیأت هایی که طبق قانون دارای نماینده ناظر باشند، اقدام به تشکیل کمیته یا شورای فرعی نمایند موظفند مراتب را به نماینده ناظر و معاون نظارت مجلس شورای اسلامی اطلاع دهند. نماینده مذکور، عضو ناظر کمیته یا شورای فرعی است و عنداللزوم در جلسات آن شرکت می نمایند.

  گفتنی است کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس پیشنهاد حذف عبارت "معاون نظارت" در قسمتی از این طرح را ارایه کرد که نمایندگان با 124 رأی موافق، 4 مخالف و 11 ممتنع از مجموع 243 نماینده حاضر در مجلس با آن موافقت کردند./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
70