جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38919
  تاریخ انتشار : 4 آذر 1392 11:4
  تعداد بازدید : 466

  اسماعيلي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تشریح کرد:

  چگونگی استفاده از دستبندهای الکترونیک و مناطق رفت و آمد زندانیان

  رئيس سازمان زندان ها و اقدامات تاميني و تربيتي كشور گفت: دستبندهای الکترونیک مجهز به سرورهای امنیتی هستند تا محدوده تردد زندانیان مشخص شود.

  "غلامحسين اسماعيلي"در گفتگو با خبرنگار حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، در مورد آخرين وضعيت دسترسی به دستبندهاي الكترونيك، اظهار داشت: محموله دستبند و پابندهای الکترونیک وارد کشور شده و هم‌اکنون در گمرک نگهداری می‌شود که طی روزهای آینده برای اجرای طرح مراقبت الکترونیک در اختیار سازمان زندان‌ها قرار می‌گیرد.
  وي در تشريح روند استفاده از اين دستبندها گفت: ضرورتي ندارد همه زندانيان در فضاي بسته زندان نگهداري شوند، بلكه در مورد برخي از مجرمان با استفاده از اين دستبندها بيرون از محيط زندان كنترل اعمال خواهد شد.
  اسماعیلی تصریح کرد: دستبندهای الکترونیک دارای سرورهای امنیتی‌ هستند و هر زندانی از یک سرور امنیتی ویژه و محدوده تردد برخوردار است که این محدوده‌ها به عنوان مناطق ممنوعه تعریف می‌شود.
  گفتني است؛  در این طرح، با استفاده از GPS نصب شده بر روی این نوع دست‌بندهای الکترونیکی می‌توان در هر لحظه موقعیت محکوم‌علیه را در هر کجای کشور کنترل کرد و با بهره‌گیری از آن می‌توان مانع فرار زندانی از مرزهای کشور شد. همچنین با استفاده از این دست‌بند فرصت بزه‌کاری از مجرمین در زمان مرخصی از زندان گرفته می‌شود و طبیعتاٌ می‌تواند از تکرار جرم توسط مجرمین جلوگیری کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
14