جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38976
  تاریخ انتشار : 4 آذر 1392 23:10
  تعداد بازدید : 480

  بائوج لاهوتی عنوان کرد:

  پشت پرده ماجرای برنج های آلوده ایرانی /وزاری کشاورزی و صنعت در راه بهارستان

  نماینده مردم لنگرود درمجلس، با اشاره به واکنش مجلس درخصوص شایعه آلودگی برنج های ایرانی، گفت: نمایندگان شمالی مجلس درخصوص شایعه آلودگی برنج های ایرانی سکوت نمی کنند و درهمین راستا مقرر شده است که درهفته آینده وزیرجهاد کشاورزی و وزیر صنعت را برای طرح سؤال به کمیسیون کشاورزی مجلس دعوت کنند.

  پشت پرده ماجرای برنج های آلوده ایرانی /وزاری کشاورزی و صنعت در راه بهارستان

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ معاون سازمان ملی استاندارد ایران آلودگی هفت نوع برنج خارجی و داخلی را تأیید کرد به طوری که این مقام مسئول در سازمان استاندارد اظهار کرد که هفت نوع برنج خارجی و داخلی پس از تحقیقات آزمایشگاهی ناسالم تشخیص داده شده که از این هفت نوع برنج پنج نوع آن محصول داخلی بوده و دو نوع آن برنج وارداتی با برند پاپانو از کشور هندوستان و زیتون از کشور پاکستان است، که خوشبختانه دراین زمینه علاوه بر جلوگیری از واردات این دو نوع برنج خارجی، این نوع برنج ها را از سطح بازار نیز جمع‌آوری می‌ شود.

   درخصوص برنج های ایرانی هم به علت اینکه فروش و عرضه آن ها به صورت فله ای در بازار است و امکان تشخیص محل تولید وجود ندارد به همین جهت در جمع آوری این گونه برنج های آلوده ایرانی مشکل داریم.

   درهمین راستا وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی اعلام کرد که برنج هایی تحت عناوین تجاری پاپانور، زیتون، ستایش، صدری هاشمی آستانه اشرفیه، طارم محلی معطر فریدون کنار،آویلا و سیاه دم هاشمی دودی در فاکتورهایی چون میزان سرب،‌ کادمیوم، آرسنیک وآفلاتوکسین مجاز در این محصولات، با استانداردها انطباق نداشته و غیراستاندارد استو به مصرف کنندگان توصیه می‌شود از خرید برنج‌های اعلام شده خودداری کنند.

  آیا اظهارت معاون سازمان ملی استاندارد ووزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی درخصوص آلودگی برنج های ایرانی صحت دارد؟ آیا تا به حال مقامات مسئول سندی در خصوص آلودگی برنج های ایرانی ارائه کرده اند؟

   آلودگی برنج های ایرانی قابل قبول نیست

  دراین خصوص مهرداد بائوج لاهوتی درگفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: نمایندگان شمالی مجلس شورای اسلامی به هیچ وجه اظهارات معاون سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی را در خصوص آلودگی برنج های ایرانی قبول ندارند.

  نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی، با تأکید براینکه اظهارات مسئولان دولتی درخصوص‌ آلودگی برنج های ایرانی جز بهانه و شایعه چیز دیگری نیست، تصریح کرد: به طورحتم این افراد که از صاحبان قدرت و از رجال سیاسی کشورهستند به دنبال بهانه و شایعه ای درجهت کاهش میزان تولید برنج داخلی می باشند تا از این طریق بتوانند واردات برنج های خارجی را به کشور افزایش دهند.

  این نماینده مردم درمجلس نهم، اظهارداشت: برنج ایرانی برخلاف اظهارات سازمان ملی استاندارد درتمام مجامع بین المللی از نظر کیفیت، سلامت و مرغوب بودن حرف اول را می زند و از سازمان استاندارد کشور تقاضا داریم که درجهت کسب سود و درآمدزایی بیش تر برعلیه تولید داخلی عملکردی نداشته باشد وهمچنین جلوی واردات برنج های خارجی آلوده و مسموم را از طریق نظارت  دقیق و مدون برمرزها و گمرک کشوربگیرد.

  بائوج لاهوتی، افزود: متأسفانه سازمان استاندارد کشوربه جای مبارزه با واردات برنج های خارجی آلوده و سمی به شایعه پراکنی درخصوص آلودگی برنج های ایرانی دامن زده است که عملکرد این سازمان نشان دهنده ی این است که به طورحتم یک داستانی پشت سر ضربه زدن به تولید برنج داخلی وجود دارد.

   بحث آلودگی برنج های ایرانی فقط بهانه است

  وی، با تأکید براینکه بحث آلودگی برنج های ایرانی از سوی مقام مسئول درسازمان استاندار کشور بهانه ای بیش نیست، ادامه داد: این شایعات تنها درجهت فریب افکارعمومی درخصوص مصرف برنج خارجی و کسب سودهای کلان ازسوی رجال سیاسی و صاحبان قدرت برای افزایش واردات برنج های خارجی به کشور صورت گرفته است.

  طرح سؤال از وزرای جهاد و صنعت درهفته آتی   

  عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به واکنش مجلس درخصوص شایعه پراکنی سازمان استاندارد کشوردر جهت آلودگی برنج های ایرانی ، گفت: نمایندگان شمالی مجلس در خصوص این بهانه ها و شایعه پراکنی سازمان استاندارد سکوت نمی کنند و در همین راستا مقرر شده است که درهفته آینده وزیرجهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت را برای طرح سؤال به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس احضار کنند.

  گفتگو ازسوگند السادات چاوشی


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
8