جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38982
  تاریخ انتشار : 4 آذر 1392 23:47
  تعداد بازدید : 323

  امامی خبر داد:

  ایراد شورای نگهبان به سپرده گذاری منابع صندوق نزد بانک های دولتی / 6 درصد منابع صندوق در اختیار دولت قرار گرفت

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از ایراد شورای نگهبان به سپرده گذاری منابع صندوق توسعه نزد بانک های دولتی در لایحه اصلاح بودجه 92 خبر داد و گفت: این ایراد شورای نگهبان در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس رفع شد و با بازگشت به پیشنهاد دولت مقرر شد 6 درصد از منابع این صندوق قبل از واریز در اختیار دولت قرار می گیرد.

  ایراد شورای نگهبان به سپرده گذاری منابع صندوق نزد بانک های دولتی / 6 درصد منابع صندوق در اختیار دولت قرار گرفت

  عیسی امامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزود: بر اساس سیاست ها ابلاغی 20 درصد منابع ارزی باید به صندوق توسعه ملی واریز شود.

  نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کف این میزان یعنی واریز 20 درصد به صندوق رعایت شده افزود: بر اساس قانون برنامه پنجم هرسال 3 درصد از درآمدهای ارزی باید به صندوق توسعه واریز شود که با احتساب سال های 91 و 92 سهم صندوق توسعه با 6 درصد افزایش به 26 درصد افزایش یافت که قرار شد مازاد 20 درصد قبل از واریز به صندوق برای طرح های تملک دارایی و انتفاعی در اختیار دولت قرار می گیرد.

  وی احتمالا سه شنبه  در صحن مطرح می شود ادامه داد: 20 درصد درآمد ارزی، درآمدهای نفتی و میعانات گازی خواهد بود که در سال های 91 و 92 به 26 درصد افزایش یافت که کف این منابع به 20 درصد تقلیل یافت و 6 درصد باقی‌مانده در طرح های تملک و داریی هزینه و صرف سهم دولت برای تامین منابع خارجی می شود.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره ایراد شورای نگهبان به سپرده گذاری تا 6 درصد از منابع صندوق نزد بانک های دولتی گفت:‌ بر اساس ایراد شورای نگهبان منابع صندوق از جهت اصلی خود خارج شده و در اختیار بانک ها دولتی قرار گرفته که بنابر اعلام شورای نگهبان این خلاف برنامه پنجم توسعه است./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
21