جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59891
  تاریخ انتشار : 1 مهر 1393 12:55
  تعداد بازدید : 325

  مدیرکل زندان‌های استان یزد خبر داد

  مواد مخدر، عمده ترین جرائم زندانیان اتباع خارجی

  مدیرکل زندان های استان یزد عمده ترین جرائم زندانیان اتباع خارجی را مربوط به جرائم مواد مخدر دانست و دلایل اصلی آن را فقر فرهنگی و اقتصادی این افراد عنوان کرد.

  سیدحشمت الله حیات الغیب در گفت‏‏ وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، گفت: در حال حاضر 87.2 درصد زندانیان دارای تابعیت ایرانی و 12.8 درصد زندانیان را اتباع خارجی تشکیل می‎‎‎دهند.

  وی عمده ترین جرائم زندانیان اتباع خارجی استان را مربوط به جرائم مواد مخدر دانست که دلایل اصلی آن فقر فرهنگی و اقتصادی است.

  حیات الغیب اظهار کرد: محل نگهداری زندانیان اتباع خارجی در زندان کاملاً مجزا و در بندهای جداگانه‎‎ای است، ولی از لحاظ امکانات و برخورداری از امتیازات با دیگر زندانیان تفاوتی بین آنها وجود ندارد.

  وی در مورد راهکارهای کاهش جرائم اتباع بیگانه در استان یزد، اظهار کرد: بر اساس بررسی های به عمل آمده، اکثر زندانیان اتباع خارجی به صورت غیرقانونی و فاقد مجوز در کشور به سر می‏‏ برند که این امر مستلزم بازرسی های لازم و برخورد با اتباع خارجی فاقد مجوز توسط مراجع ذی‏‏صلاح و کنترل ورود و خروج گذرگاه‏‏ های مرزی و جلوگیری از ورود افراد فاقد مجوز و بدون هویت به کشور است.

  وی در مورد خدمات ارائه شده به این زندانیان از جمله کلاس های آموزشی، مهارتی و غیره در مقایسه با زندانیان ایرانی، گفت: با توجه به گستردگی برنامه‎‎های فرهنگی در زندان از قبیل فعالیت‏‏ های ورزشی، آموزشی، فرهنگی، هنری و قرآنی و اهمیت این برنامه ها در فرآیند اصلاح و تربیت، کلیه زندانیان با توجه به سلایق و علایق خود، امکان استفاده از این خدمات را بدون توجه به هیچ گونه محدودیتی دارند.

  این مسئول تاکید کرد: حضور زندانیان اتباع نیز همانند سایر زندانیان در برنامه‏‏ ها و فعالیت‎‎های فرهنگی، به آن ها امکان برخوداری از بعضی از مزایای زندان را می‏‏ دهد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10