جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59996
  تاریخ انتشار : 2 مهر 1393 13:22
  تعداد بازدید : 415

  راهکارهای کاهش قاچاق کالا از نظر یک مقام تعزیراتی

  مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی، فرهنگ سازی برای خرید کالای داخلی و رقابت واحدهای تولیدی با یکدیگر را دو راهکار کاهش قاچاق برشمرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد اقوامی اظهار کرد: اکنون اداره کل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در بخش های وصولی و مدت زمان رسیدگی به پرونده ها در سطح کشور دارای رتبه نخست است، چون به محض صدور گزارش تحقیقات محلی، صدور حکم و اجرا در مدت کوتاهی صورت می گیرد.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: یکی از عواملی که تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی را در رتبه نخست قرار داده، تسریع در رسیدگی به پرونده ها با توجه به حجم بسیار بالای آنهاست.

  اقوامی تصریح کرد: معمولا نوع تخلفات رویدادی در استان های مرکزی همانند سمنان با نوع تخلفات در آذربایجان غربی بسیار متفاوت است، چون بیشتر تخلفات در سمنان در حوزه های کالا، خدمات، بهداشت و به ویژه در صنعت انجام می گیرد، به این دلیل که این استان از نظر صنعت دارای شهرک های صنعتی درجه یک کشوری است.

  وی بیان کرد: در آذربایجان غربی علاوه بر این که به پرونده های کیفی توجه بسیاری می شود، با توجه به مرزی بودن برخی شهرستان ها، در واحدهای صنفی بیشتر به بحث قاچاق توجه می شود.

  اقوامی اظهار کرد: در آذربایجان غربی ماهانه 2 هزار فقره پرونده مطرح می شود.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی تصریح کرد: چند راهکار برای کاهش این اقدامات وجود دارد که نخستین آن فرهنگ سازی است و حتی مقام معظم رهبری نیز تاکید بسیاری بر آن داشته و خواستار خرید کالاهای داخلی هستند؛ بنابراین فرهنگ خرید کالای داخلی باید از خود مردم آغاز شود.

  اقوامی افزود: رقابت واحدهای تولیدی با یکدیگر نیز دومین عاملی است که می تواند کمک بسیاری در کاهش قاچاق کند و در این رابطه باید واحدهای تولیدی به منظور تولید، کیفیت کالاهای خود را افزایش داده تا رضایت مردم جلب شود و از سوی دیگر سودجویی از دیگر عواملی است که در افزایش قاچاق تاثیر بسیاری دارد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
33