جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 60005
  تاریخ انتشار : 2 مهر 1393 14:44
  تعداد بازدید : 471

  مدیر آموزش قضات در گفت و گو با میزان:

  آموزش 90 درصد قضات کشور با قوانین جدید/آموزش ویژه قضات ادامه دارد

  مدیر آموزش قضات در مورد آموزش های ضمن خدمت قضات اظهار کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت قوانین جدید مجازات اسلامی و آئین دادرسی کیفری موفق شدیم 90 درصد قضات کل کشور را در دوره های آموزشی ویژه مربوطه شرکت دهیم و این آموزش ها تا آبان ادامه دارد.

  سید توحید عاملی در گفت و گو با میزان با اشاره به آموزش های ضمن خدمت قضات و کارکان اداری در قوه قضائیه، گفت: در بخش نظام اداری مدیریت آموزش تابع نظام کارکنان اداری است و در این جهت آموزش های لازم را اداره می کنیم و در بخش قضات هم متناسب با نیازهایی که ایجاد می شود در بخش قوانین جدید التصویب مانند قانون مجازات اسلامی و آئین دادرسی کیفری برنامه ریزی هایی صورت گرفت.
  وی تصریح کرد: نتیجه برنامه ریزی های آموزشی انجام شده کسب این موفقیت بود که بلغ بر 90 درصد از قضات کیفری کار سطح کشور در دوره های آموزشی مربوط به قانون مجازات اسلامی و آئین دادرسی کیفری جدید شرکت کردند.
  مدیر آموزش قضات قوه قضائیه خاطر نشان کرد: برنامه های آموزشی قضات در مورد قوانین جدید مجازات اسلامی و آئین دادرسی کیفری تا آبان ماه نیز ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم دو قانون جدید را با توجه به اهمیت و ضرورتی که وجود دارد در بخش آشنایی و ارتباط هر چه بیشتر قضات با این قوانین؛مباحث آموزشی مربوطه را تکمیل کرده و به پایان برسانیم.
  عاملی یادآور شد: از آنجایی که مهلت قانونی مشخصی برای اجرای قانون آئین دادرسی کیفری جدید اعلام شده است، در این مهلت مقرر دوره های آموزشی ویژه ای برای قضات دادسراها و محاکم پیش بینی شده است.
  وی خاطر نشان کرد: قانون مجازات اسلامی جدید که ابلاغ شده است و در این مهم قبل از ابلاغ برنامه های آموزشی ما اجرا شد، با توجه به پیچیدگی هایی که قانون مجازات دارد در نظر داریم همزمان با اجرای قانون نیز برنامه های آموزشی را به صورت تخصصی تر و جزئی تر در دستور کار قرار دهیم که دوره های آموزشی مربوطه هم اکنون نیز در حال برگزاری است.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
14