جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 190737
  تاریخ انتشار : 20 شهریور 1395 12:32
  تعداد بازدید : 1773

  محسنی‌اژه‌ای:

  استقلال قاضی با مشورت کردن مغایرتی ندارد

  معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر اینکه استقلال قاضی با مشورت کردن مغایرتی ندارد، گفت: قضات باید با تمام انرژی در رساندن حق به حق دار تلاش کنند.

  معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر اینکه استقلال قاضی با مشورت کردن مغایرتی ندارد، گفت: قضات باید با تمام انرژی در رساندن حق به حق دار تلاش کنند.

  به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دادگستری ایلام با اشاره به اینکه خوشحالم که در جمع مردم ایلام که بوی عتبات عالیات به استشمام می رسد و محل تردد میلیون ها زائر هست، حضور پیدا کرده ام، اظهار کرد: فعالیت در عرصه قضا امری بسیار خطیر و حساس است و استیفای حق مظلوم از ظالم بسیار سخت و دشوار است و اگر بتوانیم در این راستا گام برداریم، ضمن کسب رضایت مندی مردم و به ویژه مستضعفان در نزد خداوند متعال نیز مأجور خواهیم بود.

  وی با بیان اینکه وظیفه ما در دستگاه قضا پرمسئولیت و حساس است و اگر بر اساس میزان خطرپذیری اجر دهند بالاترین پاداش به قضات داده خواهد شد، افزود: از کمبود قاضی، کادر اداری، تجهیزات، مسکن و ساختمان های اداری بی اطلاع نیستم، اما با وجود این کمبودها قضات به خوبی کار خود را انجام داده اند.

  محسنی اژه ای با بیان اینکه در نظام اسلامی کار سخت و پرمسئولیتی بر دوش قضات است و گرفتن حق مظلوم از ظالم کار آسانی نیست، تصریح کرد: کسانی که به دادگستری مراجعه می کنند به طور طبیعی یکی حاکم و دیگر محکوم بیرون می رود و همین موضوع سختی کار قضات را سخت می کند.

  وی با تاکید بر اینکه شناخت از کار قضایی و قوانین قطعاً در ایجاد رضایت مندی مردم تاثیرگذار است، تصریح کرد: در هر صورت قضات باید با تمام انرژی در رساندن حق به حق دار تلاش کنند.

  محسنی اژه ای ادامه داد: امروز تمام سلطه و شیاطین بزرگ آمریکا در مقابل تمام اسلام ناب قرار گرفته و با به راه انداختن جنگ های نیابتی سعی در جلوگیری از گسترش پیام انقلاب اسلامی دارد.

  معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه همه باید آگاهی پیدا کنند که دشمن برای نابودی اسلام ناب چه تلاش های گسترده ای می کند، افزود: امروز یکی از مسائل مهم شناخت زمان خود است و اگر شناخت کافی از زمان خود داشته باشیم می توانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

  محسنی اژه ای با اشاره به اینکه دشمن با به راه انداختن جنگ نرم دین مردم را نشانه گرفته است؛ چراکه می داند اگر ولایت مداری را از مردم بگیرد می تواند به اهداف شوم خود برسد، خاطرنشان کرد: دشمن تاکنون از همه حربه ها برای ضربه زدن به انقلاب استفاده کرده و هم اکنون دین مردم را نشانه رفته است که باید مراقبت جدی این زمینه صورت بگیرد.

  محسنی اژه ای گفت: از سال 57 به بعد تحریم های نظام سلطه علیه انقلاب آغاز شد و با وجود همه مشکلات امروز ایران اسلامی مستقل است، البته دشمن به دنبال گرفتن روحیه جهادی، ایثار و ازخودگذشتگی و ظلم ستیزی و روحیه انقلابی است که موفق نشده و نخواهد شد.

  وی با تأکید بر حفظ روحیه انقلابی و وحدت در کشور خاطرنشان کرد: امروز دشمن از دلارهای برخی کشور بخصوص آل سعود خبیث برای تحریک منافقین علیه ایران اسلامی استفاده می کند و تلاش دارد ناامنی در داخل کشور به راه بیندارد و جوانان ما را از انقلابی گری تهی کند.

  محسنی اژه ای خطاب به غرب گفت: شما چکاره هستید که می گویید هر چه ما می گوییم حقوق بشر است. حقوق بشر باید بر اساس دین مبین اسلام و انسانیت باشد که در ایران اسلامی رعایت می شود.

  وی ادامه داد: رضایت مندی مردم مطالبه مقام معظم رهبری از دستگاه قضایی است و دستگاه قضا در این راستا حرکت می کند.

  محسنی اژه ای گفت: آمار ورودی پرونده های استان نسبت به جمعیت زیاد است، اما از طرف دیگر موجودی اجرای احکام بسیار پایین است و این نشان می دهد مردم استان به دستگاه قضایی اعتماد دارند و با طرح دعوا در دادگستری مطالبه حق خود می کنند، بعد از رسیدگی رضایت می دهند و پرونده بدون صدور حکم مختومه می شود.

  معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر اینکه قضات و کارکنان دستگاه قضایی باید در حفظ اسرار مردم بکوشند و تا حکمی قطعی نشده از اعلام آن خودداری کنند، تصریح کرد: استقلال قاضی با مشورت کردن مغایرتی ندارد و قضات باید مشورت کنند تا به نتیجه بهتری برسند.

  وی با بیان اینکه مسئولان قضایی باید با کارکنان زیرمجموعه خود از نزدیک ارتباط داشته باشند، اظهار کرد: قضات نظارت مستقیم بر عملکردها داشته باشند و با مسئولان اجرایی استان در حل مشکلات مردم همکاری و همفکری کنند.

  محسنی اژه ای ادامه داد: دشمنان این نظام الهی از تمامی توان و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خود برای از بین بردن روحیه انقلابی و جهادی و حمایت از مظلوم ملت ایران استفاده می کنند و تا زمانی که بتوانیم این روحیه را در بین ملت و مسئولان حفظ و تقویت کنیم، گزندی از سوی استکبار جهانی این انقلاب را تهدید نمی کند.

  معاون اول قوه قضاییه در پایان از خدمات 12 ساله «فارس نوری» نوری تقدیر و «محمد رزم» را به عنوان رییس کل دادگستری ایلام معارفه کرد.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28576173
اکنون :
70