سایر مصوبات دهه اول اسفند 1400

Instagram
Telegram
WhatsApp
LinkedIn

سایر مصوبات

منتشره از تاریخ

1400/12/01 لغایت 1400/12/10

در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران

 

مصوبات جلسه بيست و هفتم کارگروه تعامل‌پذيري دولت الکترونيکي کشور

مصوبات جلسه بيست و هفتم کارگروه تعامل‌پذيري دولت الکترونيکي کشور

منتشره در روزنامه رسمی شماره 22413 – 04/12/1400

شماره 200/168869 – ۱۴۰۰/۱۰/۲۶

جناب آقای دکتر اکبرپور

مدیرعامل محترم روزنامه رسمی کشور

در اجرای مصوبه جلسه ۵۴ شورای‌عالی فضای مجازی و آیین‌نامه داخلی کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی به پیوست متن مصوبات جلسه بیست و هفتم (۳۰ آذر ۱۴۰۰) کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی جهت انتشار در روزنامه رسمی کشور ارسال می‌شود.

دبیر شورا و رئیس کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی ـ رضا باقری‌اصل

 

مصوبات جلسه بیست و هفتم کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی کشور تاریخ جلسه ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰

مصوبه شماره یک

در اجرای بند یک مصوبه شماره یک جلسه شانزدهم کارگروه و درخواست‌های واصله در خصوص ایجاد دسترسی به برخی سرویس‌های موجود در مرکز ملی تبادل اطلاعات با توجه به توافق خدمت دهنده و موافقت دبیرخانه شورا برقراری سرویس‌های زیر به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ می‌شود:

۱ ـ وزارت نیرو: سرویس احراز هویت حقیقی از سازمان ثبت‌احوال کشور و سرویس وضعیت ایثارگری از بنیاد شهید و امور ایثارگران

۲ ـ روزنامه رسمی کشور: سرویس شبای بانکی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سرویس استعلام آخرین مدرک تحصیلی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۳ ـ سازمان ملی استاندارد: سرویس شناسه ملی اشخاص حقوقی از سازمان ثبت ‌اسناد و املاک کشور و سرویس احراز هویت حقیقی از سازمان ثبت‌احوال کشور

۴ ـ بهمن موتور: سرویس شبای بانکی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سرویس سماوا از سازمان فناوری اطلاعات ایران

 مصوبه شماره دو

۱ ـ به‌منظور ایجاد وحدت رویه و پیشگیری از بروز مشکلات فنی یا حقوقی در ارائه سرویس‌هایی که یک‌نهاد تنظیم‌گر یا ارائه‌دهنده سرویس مشترک که چندین موسسه حقوقی دیگر (G2G2B) نیازمند استفاده از همان سرویس می‌باشند به‌منظور ارائه خدمات الکترونیکی در این‌گونه معماری‌ها و در اجرای بند «ث» ماده ۶۷ قانون برنامه ششم، مقرر شد سرویس‌دهندگان باقابلیت تفکیک مؤسسات سرویس‌گیرنده از طریق نقطه اتصال نهاد تنظیم‌گر در مرکز ملی تبادل اطلاعات به‌عنوان یک مدل عمومی در این قبیل خدمات به مؤسسات حقوقی مرتبط ارائه سرویس نمایند.

۲ ـ به‌منظور ارزیابی و تدقیق اطلاعات پایگاه مکان اقامت اشخاص حقیقی در سازمان ثبت‌احوال کشور، وزارت کشور با همکاری شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، نسبت به احصا صحت کدهای پستی ثبت‌شده در پایگاه مکان اقامت و به‌روزرسانی نشانی‌ها در این پایگاه مطابق با پایگاه اطلاعات کد پستی شرکت ملی پست اقدام نماید. وزارت کشور گزارش نتیجه وضعیت پایگاه مکان اقامت اشخاص حقیقی را در جلسه بعدی کارگروه ارائه نماید.

۳ ـ سازمان اداری و استخدامی با همکاری اعضای کارگروه اولویت‌های پیشنهادی خدماتی که اخذ محل اقامت از محل پایگاه ثبت‌احوال الزامی شود را ظرف مدت یک ماه تهیه و به کارگروه ارائه نماید.

مصوبه شماره سه

باهدف تسهیل ارائه خدمات به مردم و پیش‌گیری از جعل یا سو استفاده در تنظیم اسناد رسمی مربوط به خودرو در ارائه برگ سبز خودرو برای صدور وکالت‌نامه یا سایر اسناد ثبتی مقرر شد یک سرویس به همین منظور با مشخصات زیر توسط ناجا در مرکز ملی تبادل اطلاعات ارائه و در اختیار سازمان ثبت‌اسناد و املاک قرار گیرد:

۱ ـ سرویس ایجادی در ورودی شماره ملی / شماره یکتای مالک، میزان مالکیت و شماره برگ سبز اعلام و در خروجی مقدار بلی یا خیر و در صورت انطباق اقلام دریافتی با پایگاه اطلاعات‌پایه وسایل نقلیه کشور دو مقدار شماره شاسی و شماره موتور نیز به همراه مقدار بلی برگشت داده شود. این سرویس ظرف حداکثر یک ماه عملیاتی شود.

 مصوبه شماره چهار

به‌منظور تسهیل شرایط اعزام زوار و پیش‌گیری از بروز خطای ورود اطلاعات و عدم انطباق مقادیر اطلاعات هویتی مندرج در گذرنامه زوار با اطلاعات ارائه‌شده در فرایند سازمان حج و زیارت سرویس صحت سنجی و انطباق اطلاعات گذرنامه با همکاری نیروی انتظامی به شرح زیر توسط ناجا مصوب و ظرف مدت یک ماه در مرکز ملی تبادل اطلاعات پیاده‌سازی و در اختیار سازمان حج و زیارت شود.

۱ ـ متداول در ورودی کد ملی شخص، شماره گذرنامه با حرف، نام به انگلیسی، نام خانوادگی به انگلیسی، جنسیت، نام پدر به انگلیسی، تاریخ تولد به میلادی، تاریخ صدور گذرنامه به میلادی، تاریخ انقضا گذرنامه به میلادی و در خروجی بلی یا خیر. بلی به معنی صحت داده اقلام اطلاعاتی فوق در پایگاه گذرنامه اشخاص ایرانی است.

۲ ـ متد دوم دو پارامتر کد ملی شخص، شماره گذرنامه و پاسخ بلی یا خیر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشتر بخوانید:

سایر مصوبات دهه دوم تیر ۱۴۰۲

سایر مصوبات منتشره از تاریخ 1402/04/11 لغایت 1402/04/20 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران   دستورالعمل ساماندهی نظارت و…

مصوبات شوراها دهه دوم تیر ۱۴۰۲

مصوبات شوراها منتشره از تاریخ 1402/04/11 لغایت 1402/04/20 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران الف ـ شورای‌عالی سازمان…

قوانین دهه دوم تیر ۱۴۰۲

قوانین منتشره از 1402/04/11 لغايت 1402/04/20 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران     قانون موافقت‌نامه بین دولت جمهوری…

سایر مصوبات دهه اول تیر ۱۴۰۲

سایر مصوبات منتشره از تاریخ 1402/04/01 لغایت 1402/04/10 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران     بخشنامه قوه‌قضائیه در…
keyboard_arrow_up