مصوبات هیئت دولت دهه دوم آبان 99

Instagram
Telegram
WhatsApp
LinkedIn

مصوبات هیئت دولت منتشره از

1399/08/11 لغايت 1399/08/20

در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ايران

 

تصویب‌نامه در خصوص ثبت و دریافت شناسه یکتای مجوز بر ‌روی درگاه ملی مجوزهای کشور    

تصویب‌نامه در خصوص فراخوان عمومی، سرمایه‌گذاری در طرح‌های ریسندگی جدید و بافندگی در مناطق کمترتوسعهیافته استان خراسان جنوبی توسط سازمان گسترش و نوسازی منابع ایران  

 

 

 

تصویب‌نامه در خصوص ثبت و دریافت شناسه یکتای مجوز بر ‌روی درگاه ملی مجوزهای کشور

منتشره در روزنامه رسمی شماره 22028-11/08/1399

شماره ۸۷۲۷۷/ت ۵۸۱۱۵ هـ -۱۳۹۹/۸/۳

وزارت صنعت، معدن و تجارت ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی

وزارت جهاد کشاورزی ـ وزارت نیرو ـ وزارت نفت ـ وزارت راه و شهرسازی

سازمان حفاظت محیط¬زیست ـ سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور ـ معاونت حقوقی رئیس‌جمهور

هیئت‌وزیران در جلسه ۱۳۹۹/۷/۲۷ به پیشنهاد کارگروه رفع موانع جهش تولید و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱ ـ به منظور یکپارچگی و انسجام نظام صدور مجوز در کشور، مراجع صدور مجوز مکلف‌اند ظرف شش ماه ترتیبی فراهم نمایند که کلیه مجوزهایی که پس از ابلاغ این تصویب‌نامه صادر، تمدید یا اصلاح می‌شوند، بر روی درگاه ملی مجوزهای کشور، ثبت و شناسه یکتای مجوز دریافت نمایند. هر مجوزی که بعد از زمان راه‌اندازی این درگاه صادر شده و فاقد شناسه یکتای مجوز باشد، معتبر نیست. مراجع صدور مجوز مکلف‌اند با اتصال الکترونیکی سامانه‌های صدور مجوز خود به درگاه فوق و ارائه داده‌های خواسته‌شده، این شناسه را دریافت و بر روی مجوزهای صادره ثبت نمایند.

۲ ـ در اجرای ماده (۹) قانون جامع حدنگار (کاداستر) کشور ـ مصوب ۱۳۹۳ ـ کلیه دستگاه‌هایی که مرجع قانونی استعلام حریم‌ها و زیرساخت‌ها می‌باشند، مکلف‌اند ظرف چهار ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، پس از تهیه لایه‌های اطلاعات مکانی عارضه‌های خود، بر اساس آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده (۹) قانون مذکور موضوع تصویب‌نامه شماره ۷۳۴۶۳/ت ۵۴۳۷۷ هـ مورخ ۱۳۹۸/۶/۱۳، نسبت به پاسخ استعلامات مذکور به صورت الکترونیکی هوشمند و بدون نیاز به دخالت کاربر اقدام نمایند. مسئولیت به روزرسانی و نگهداری لایه‌های اطلاعات مکانی به عهده دستگاه اجرایی مربوط است.

۳ ـ مراجع صادرکننده استعلام مرتبط با حریم‌ها و زیرساخت‌ها از جمله خطوط انتقال گاز و نفت، منابع آب و خطوط انتقال، دکل فشارقوی، میراث فرهنگی، شهر، حریم‌های زیست‌محیطی، منابع طبیعی و مراتع، صنایع دامپزشکی، امنیتی، فرودگاه‌ها، راه‌آهن، جاده و تأسیسات اتمی مکلف‌اند به درخواست‌های دریافت‌شده از طریق درگاه ملی مجوزهای کشور، ظرف پانزده روز کاری به صورت واضح، غیرمشروط و غیرقابل تفسیر پاسـخ دهند. عدم پاسخ در مهلت یادشده، به منزله موافقت با درخواست می‌باشد.

تبصره ۱ ـ پاسخ ثبت‌شده به منزله پاسخ قطعی مرجع صادرکننده استعلام می‌باشد و غیرقابل تغییر است.

تبصره ۲ ـ مراجع موضوع این بند موظف‌اند تا پایان آبان ماه ۱۳۹۹، حریم‌های مرتبط را اعلام و در پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی خود اعلام نمایند.

۴ ـ مراجع صدور مجوز مکلف‌اند در خصوص طرح‌های ایجاد کسب‌وکار که از اراضی منابع طبیعی یا ملی استفاده کرده‌اند، در صورت عدم اجرا، تأخیر در اجرا یا عدم پیشرفت قابل توجه مطابق با طرح توجیهی مصوب و یا تعطیلی بیش از یک سال، اراضی منابع طبیعی یا ملی دارای محدودیت را تخصیص و آن را برای متقاضیان دیگر آزاد نمایند. دستورالعمل اجرایی این بند ظرف دو ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و با همکاری وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، نفت، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط‌زیست و سازمان جنـگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تدوین و به تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد.

۵ ـ به منظور تسریع در شروع و توسعه کسب‌وکارها، تسهیل در سرمایه‌گذاری و شناسایی و انعکاس مقررات مخل و پیشنهاد آن به هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار جهت رفع آنها، کارگروه استانی “تسهیل سرمایه‌گذاری و مقررات‌زدایی” به ریاست استاندار و دبیری مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط با برگزاری حداقل یک جلسه در ماه تشکیل می‌شود. دستورالعمل اجرایی این ماده ظرف دو ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تدوین و به تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد.

۶ ـ معاونت حقوقی رئیس‌جمهور مکلف است با همکاری فنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همکاری تخصصی دستگاه‌های ذی‌ربط به تشخیص معاونت یادشده ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه نسبت به ایجاد “درگاه اختصاصی قوانین و مقررات مربوط به کسب‌وکار” در سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران اقدام نماید. دستگاه‌های اجرایی مکلف‌اند مقررات موضوع این تصویب‌نامه را با هماهنگی و نظارت معاونت حقوقی رئیس‌جمهور در درگاه یادشده درج کنند و پیشنهادهای مربوط به لوایح و مقررات مرتبط با کسب‌وکار را در قالب طراحی‌شده توسط معاونت مذکور (از جمله شامل اسناد پشتیبان، قوانین و مقررات مرتبط و آثار مصوبه جدید بر آنها) به مراجع وضع مربوط ارائه کنند و نسخه‌ای از آن را جهت اطلاع عمومی، در درگاه یادشده درج نمایند.

۷ ـ مصوبات هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار در صورت نیاز به تصمیم‌گیری هیئت‌وزیران، ظرف یک ماه پس از تصویب در هیئت مذکور، مستقیماً در هیئت‌وزیران بررسی و اتخاذ تصمیم خواهد شد.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

 

 

تصویب‌نامه در خصوص فراخوان عمومی، سرمایه‌گذاری در طرح‌های ریسندگی جدید و بافندگی در مناطق کمترتوسعه‌یافته استان خراسان جنوبی توسط سازمان گسترش و نوسازی منابع ایران

منتشره در روزنامه رسمی شماره 22028-11/08/1399

شماره ۸۷۲۴۷/ت ۵۷۷۹۵ هـ -۱۳۹۹/۸/۳

وزارت صنعت، معدن و تجارت

هیئت‌وزیران در جلسه ۱۳۹۹/۷/۲۷ به پیشنهاد شماره 60/80012 مورخ ۱۳۹۹/۳/۳۱ وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت و به استناد تبصره (۳) اصلاحی بند (الف) ماده (۳) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی ـ مصوب ۱۳۹۵ ـ تصویب کرد:

۱ ـ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مجاز است پس از انجام فراخوان عمومی و طی نمودن فرآیند مندرج در تبصره (۳) اصلاحی بند (الف) ماده (۳) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی، نسبت به سرمایه‌گذاری در طرح‌های ریسندگی جدید و بافندگی با ظرفیت تولید سالانه (۳۹۶۰) تن انواع نخ و (16/5) میلیون مترمربع پارچه در مناطق کمترتوسعه‌یافته استان خراسان جنوبی از محل منابع داخلی خود، اقدام نماید.

۲ ـ سهم سازمان یادشده در سرمایه‌گذاری موضوع این تصویب‌نامه ظرف سه سال پس از اخذ پروانه بهره‌برداری با رعایت مقررات قانون مذکور، باید به بخش غیردولتی واگذار شود.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشتر بخوانید:

قوانین دهه دوم خرداد ۱۴۰۳

قوانین منتشره از 1403/03/11 لغايت 1403/03/20 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران     قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل…

سایر مصوبات دهه اول خرداد ۱۴۰۳

سایر مصوبات منتشره از تاریخ 1403/03/01 لغایت 1403/03/10 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران مصوبه شماره ۴ جلسه شماره…

مصوبات شوراها دهه اول خرداد ۱۴۰۳

مصوبات شوراها منتشره از تاریخ 1403/03/01 لغایت 1403/03/10 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اساسنامه…
keyboard_arrow_up