کارگاه آموزشی اینکوترمز ۲۰۲۰

کارگاه آموزشی اینکوترمز ۲۰۲۰

 

استفاده از اصطلاحات تجاری بین‌المللی از قبیل FOB یا CIF در قراردادهای فروش بین‌المللی بسیار رایج است به نحوی که امروزه کمتر قرارداد خرید و فروشی پیدا می‌شود که فاقد ارجاع به این اصطلاحات باشد . اتاق بازرگانی بین‌المللی برای اولین بار عبارات و اصطلاحات مزبور را گردآوری و تحت عنوان «اصطلاحات تجاری بین‌‌المللی (اینکوترمز) منتشر کرد.

اینکوترمز کلمه‌ای است که از ترکیب سه کلمه انگلیسی (International Commercial Terms) به معنی اصطلاحات بین‌المللی بازرگانی تشکیل شده ‌است و به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اصطلاحات از سوی توسط اتاق بازرگانی بین‌المللی International Chamber Of Commerce تهیه و تدوین شده‌ و برای تفکیک هزینه‌ها و مسئولیت‌ها بین فروشنده و خریدار استفاده می‌شود . در حقیقت اینکوترمز به مسائل مرتبط با حمل کالا از فروشنده به خریدار پاسخ می‌دهد. مسائلی شامل حمل کالاها، ترخیص کالاها، واردات و صادرات کالاها، اینکه چه کسی مسئول پرداخت می‌باشد و اینکه ریسک جابجایی و انتقال کالا در مراحل مختلف حمل بر عهده چه کسی می‌باشد. بر این اساس در کارگاه آموزشی اینکوترمز ۲۰۲۰ به تشریح اصطلاحات بازرگانی بین المللی برای شرکت‌کنندگان و مخاطبان دوره پرداخته خواهد شد.

 

مدرس کارگاه:

جناب آقای دکتر حسین قربانیان ( دکترای حقوق خصوصی، عضو هیئت علمی دانشگاه و مشاور حقوقی)

 

مخاطبان کارگاه:

  • کارآموزان و وکلا
  • مشاوران حقوقی
  • کارشناس حقوقی بانک‌ها
  • بازرگانان
  • دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته حقوق

 

زمان برگزاری:

یکشنبه         ۲۷/ بهمن /۹۸            ساعت ۱۵ تا ۱۹

 

محل برگزاری:

تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان نهم سنایی، نبش خیابان گیلان، پلاک ۵٫

 

اهم سرفصل‌های کارگاه:

۱٫ اهداف تدوين اينکوترمز (شرايط بازرگاني بين‌المللي) توسط اتاق بازرگاني بين‌الملل ICC
۲٫ تاريخچه شکل‌گيري اينکوترمز ( شرايط بازرگاني بين‌الملل)
۳٫ نوآوری‌های اینکوترمز ۲۰۲۰
۴٫ شرح و تفسير اصطلاحات تجاري استاندارد شده مختص حمل دريايي و آبراه‌هاي داخلي در قراردادهاي بين‌المللي و قابل استفاده در شيوه‌هاي متنوع حمل‌و‌نقل در قراردادهاي بين‌المللي
CIF، CFR، FAS، FOB ،DDP، DPU، DAP، CIP، CPT، FCA، EXW
۴٫ شرح و تفسير انواع بيمه‌نامه‌ها و ريسک‌هاي متصور در انتقال کالا از مبدأ تا مقصد و نحوه انتخاب نوع بيمه‌نامه مناسب در ترم‌هاي CIF و CIP
۵٫ نتيجه‌گيري و تحليل ترم‌هاي بازرگاني بين‌المللي فوق و چگونگي انتخاب مناسب‌ترين ترم بازرگاني در معاملات بين‌المللي

 

* شهریه‌ شرکت در این کارگاه یک میلیون و هشتصد هزار ریال (۱٫۸۰۰٫۰۰۰ ریال) است.

*در صورت ثبت‌نام قطعی تا تاریخ ۲۰/۱۱/۹۸ شهریه‌ شرکت در کارگاه یک میلیون و ششصدوبیست هزار ریال (۱٫۶۲۰٫۰۰۰ ریال) خواهد بود.

*در صورت ثبت‌نام گروهی به تعداد ۴ نفر، شهریه‌ شرکت در کارگاه یک میلیون و پانصد و سی هزار ریال (۱٫۵۳۰٫۰۰۰ ریال) خواهد بود.

جهت ثبت نام گروهی با واحد آموزش پژوهشکده حقوق شهر دانش تماس حاصل نمایید.

شماره حساب: ۱-۱۱۴۹۵۴۱-۸۱۰-۸۱۰ بانک سامان

شماره کارت: ۶۲۱۹۸۶۱۰۰۱۸۵۹۱۲۲ بانک سامان

به نام: موسسه مطالعات و پژوهش‎های حقوقی شهردانش

برای کسب اطلاعات بیشتر می‎توانید با شماره تلفن ۸۸۸۱۱۵۸۱ داخلی ۱۱۵  تماس حاصل نمایید و یا از طریق پست الکترونیکی legalcourses@sdil.ac.ir  با واحد آموزش مؤسسه در ارتباط باشید.

دریافت گواهینامه در روز برگزاری کارگاه منوط به ثبت‌نام کامل تا سه روز قبل از تاریخ برگزاری کارگاه و به همراه عکس ۴ *۳ خود با فرمت jpg خود به ایمیل Legalcourses@sdil.ac.ir می‎باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *