baner
پویش مخالفت با حذف رشته موسیقی از هنرستان


تا کنون 14 نفر عضو این پویش شده اند

باخبر شدیم که تنها هنرستان دخترانه شیراز که امکان تحصیل دختران این شهر را در رشته موسیقی فراهم کرده بود، با ممنوعیت ثبت‌نام، موجبات دلسردی اهالی هنر، خانواده‌ها و ناامیدی این عزیزان شده و این در حالی است که پسران را در همان رشته ثبت‌نام می‌کند.
لیکن از آنجایی که دختران از ادامه‌ تحصیل این رشته‌ در شهر هنردوست شیراز بازمانده‌اند و این امر به غیر از عدم تفهیم روشن از منظر کارشناسی، عجولانه بوده، نشان واضح از عدم عدالت آموزشی دارد. البته این مهم خبر از بی‌دقتی در مدیریتی کارآمد می‌دهد چراکه بدون اطلاع‌رسانی قبلی به والدین صورت گرفته و حدوداً ۱۵ دقیقه قبل از جلسه آزمون پذیرش، از ثبت‌نام دانش‌آموزان دختر ممانعت به عمل آمده است. لذا به جد از شما خواهان پیگیری و مطالبه این موضوع از مسئولین محلی مربوطه هستیم.
اگر این اتفاق به علت محدودیت‌های مالی رخ داده، چرا تنها هنرجویان دختر از تحصیل منع شده‌اند؟ اگر آموزش و پرورش کشور از پس هزینه هنرستان دختران شیراز برنمی‌آید چرا تنها ممانعت در رشته موسیقی صورت گرفته است؟ اگر مشکلات مالی آموزش و پرورش چنان زیاد است که اقدام به تعطیلی رشته‌های مدارس می‌کند، چرا از خیرین هنر‌دوست شیرازی و بسیاری از دلسوزان فرهنگ و آموزش که همیشه در هر موقعیت صف اول یاری‌رسانی و همیاری بوده‌اند، تقاضای کمک نشده است؟
قطعاً خیرین شیراز که در ایجاد فضای آموزشی و مدرسه‌سازی کمک‌حال توده مردم و البته همراه مدیران دولتی بوده‌اند، متقبل تمام هزینه‌های تحصیل دختران شهرمان در رشته موسیقی خواهند بود. اگر این موضوع به دلایل دیگری وقوع پیدا کرده، از شما انتظار داریم هرچه سریع‌تر به این موضوع ورود کرده و موانع موجود را مرتفع کنید.  • شروع پویش :
  • پایان پویش :
  • از طرف :
  • هشتگ رسمی : #


اخبار مرتبط با پویش‌