baner
پویش رسیدگی به وضعیت دارو در ایران


تا کنون 15 نفر عضو این پویش شده اند

تأمین داروهای مورد نیاز جهت انجام درمان‌های به‌روز موجود در دنیا از حقوق شهروندی بیماران است. متأسفانه در حال حاضر کمبود بسیاری از اقلام دارویی مورد نیاز بیماران مبتلا به سرطان در کشور وجود دارد. این مهم در حوزه کودکان تا ماه گذشته با تلاش‌های موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) تا حدود زیادی مرتفع می‌شد. این مجموعه با دقت زیاد و در اسرع وقت داروهای نایاب موردنیاز کودکان سرطانی را فراهم کرده و تحویل خانواده‌ها می داد و با این کار بار بزرگی از مشکلات خانواده های کودکان سرطانی برداشته می شد و از سردرگمی در داروخانه‌های سطح شهر جلوگیری به عمل می‌آمد.
در حال حاضر این فعالیت موسسه محک توسط سازمان غذا و دارو متوقف شده و حکم بر این است که تهیه داروها می‌بایست از مسیر این سازمان انجام گیرد. این در حالی است که تهیه بسیاری از این داروها توسط سازمان غذا و دارو مستلزم پر کردن فرم‌های طولانی داروهای تک نسخه‌ای، مدارک تکمیلی و بروکراسی وقت‌گیر، تشکیل جلسات شورا جهت تأیید داروی مورد نیاز و گذراندن زمان بسیار است که زمان طلایی درمان بسیاری از این بیماری‌ها از دست رفته و روند درمان ناقص می‌ماند.
با این روند تأمین دارو، جان کودکان ما در خطر مرگ است. ما امضاکنندگان این کارزار، تقاضای تسهیل و تسریع روند تهیه این داروها و اجازه فعالیت موسسه محک در این حوزه را داریم.  • شروع پویش : 2022-11-26
  • پایان پویش : 2022-11-30
  • از طرف : فاطمه گودرزی
  • هشتگ رسمی : #پویش_تستی