درباره انتشارات

واحد انتشارات پژوهشکده حقوقی شهر دانش از سال 1378 فعاليت خود را در حوزه نشر كتب حقوقي با رويكرد پژوهشی آغاز کرد و اکنون پس از سالها فعاليت مستمر، به عنوان يکي از مهمترین ناشران پيشرو در حوزه نشر کتب تخصصي حقوقي شناخته شده است.

بسياری از کتب منتشره در پی تحقيقات انجام شده در پژوهشکده يا ترجمه عناوين برگزيده اي که نياز به آنها در ادبيات حقوقي کشور ضروري تشخيص داده شده است به زيور طبع آراسته گرديده اند. پژوهشکده حقوقی شهر دانش همواره كوشيده است علاوه بر انتخاب هدفمند موضوعات، آثار مفيد و ماندگاري را چاپ و منتشر کند. نگاهي به عناوين کتب منتشره پژوهشکده حکايت از نوع نگاه و سياست انتشاراتي پژوهشکده دارد.

علاوه بر انتشار کتاب هايي که حاصل تحقيق و تتبع پژوهشگران بوده يا ترجمه آثار مورد نياز در ادبيات حقوقي کشور بوده يا حاصل کار نويسندگان برجسته حقوق ايران بوده است، انتشار برخي پايان نامه هاي وزين يا تأليفات محققان نونگار در موضوعاتي که در چارچوب سياستهاي پژوهشکده بوده اند و بعد از طي مراحل داوري و اطمينان از سطح علمي کتاب در دستور کار قرار گرفته و آثار بسياري در اين چارچوب منتشر شده اند. تعدادي از کتب منتشره ما به عنوان منبع درسي در دانشگاه‌هاي مختلف تدريس مي‌شوند که تا این تاریخ بعضاً تا چاپ 44 پیش رفته اند.

همچنين تعداد قابل توجهي از آثار منتشره پژوهشکده موفق به كسب جوايز و رتبه‌هاي علمي برتر از سوي سازمان‌ها و جشنواره‌هاي مختلف شده‌اند. برخي از آثار پژوهشکده نيز در چارچوب همکاريهاي بين المللي و با هماهنگي با مؤسسات بين المللي منتشر شده و مورد تقدير قرار گرفته اند. يکي از ويژگي هاي اشتهار يافته کتب منتشره پژوهشکده بي غلط يا بسيار کم غلط بودن اين آثار و توجه به رعايت اصول نسخه پردازي در اين آثار است که مشوق مولفان در سپردن آثار خود به اين پژوهشکده بوده است.

نشر الکتریکی و چندرسانه ای

برخی از آثار پژوهشکده به صورت کتاب صوتی منتشر شده اند که روز به روز مورد استقبال بیشتر جامعه حقوقی کشور قرار می گیرد. مجموعه قوانین گویا یکی از این دسته آثار است که تقریباً مرجع صوتی نشر قوانین کشور شناخته شده است. برای این منظور اقدام به سرمایه گذاری برای استودیوی صوتی شد که تولید اینگونه آثار را تسهیل سازد

فروشگاه آنلاین

انتشارات پژوهشکده حقوقی شهر دانش، آثار خود را از طریق وب‌سایت خود به نشانی sdil.ac.ir/shop به فروش می‌رساند. علاوه ‌بر آن، نمایندگی فروش کتب خود را به مؤسسه فرهنگی پژوهشی فرهنگ و دانش اعطاء کرده است که انواعی از محصولات کاغذی و دیجیتال را هم به‌صورت آنلاین از طریق نشانی shahrefarhangvadanesh.com و هم از طریق کتابفروشی خود در مقابل دانشگاه تهران، بازارچه کتاب به جامعه حقوقی ایران در سراسر کشور به فروش می‌رساند که منافع حاصل از فروش محصولات تماماً به‌منظور تقویت بنیه پژوهشکده حقوق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شماره های تماس فروشگاه آنلاین شهردانش :

88863818 -021
(112) 021-88811581
keyboard_arrow_up