” سوالات متداول واحد کتابخانه‌ها “

1- آيا مي‌توان منابع را در وب سايت مطالعه كرد؟

با عضويت در كتابخانه آنلاین مي‌توانيد كليه مقالات انگليسي، کتب انگلیسی و مقالات فارسي موجود در كتابخانه را در وب سايت مطالعه نماييد.

2- چه نوع منابعی در کتابخانه موجود است؟

نظر بر اينكه كتابخانه شهردانش كتابخانه تخصصي حقوق است، سعي شده تمامي منابع حقوقي در آن گردآوري شود؛ لذا در حال حاضر تقریبا اکثر كتاب‌هاي فارسي حقوقی، نشريات فارسي (در قالب چاپي و الكترونيكي)، نشريات لاتين (در قالب الكترونيكي)، كتاب‌هاي لاتين (در قالب چاپي و الكترونيكي)، كتاب‌هاي عربي، پايان‌نامه‌های فارسی (در قالب چاپي و الكترونيكي) و پایان‌نامه‌های لاتین (در قالب الكترونيكي) در كتابخانه موجود است. از آنجايي كه كتابخانه ارگاني پوياست، مستمرا به حجم منابع مذكور افزوده مي‌شود.”

3- آیا در بین منابع موجود در کتابخانه کتاب‌های تست کارشناسی ارشد و دکتری نیز موجود است؟

منابعً اين كتابخانه غالبا با اهداف پژوهشي گردآوري مي‌شوند و كتب آموزشي شامل كمك درسي، تست و آزمون به ندرت در آن يافت مي‌شود. معهذا تعدادی از این کتب در کتابخانه موجود هست.

4- چنانچه كتابي در كتابخانه موجود نباشد، امكان تهيه آن هست؟

بله، اعضا مي توانند اطلاعات کتابشناسی (عنوان، پديدآور، ناشر، سال نشر) کتاب مورد نظر خود را در فرم درخواست تهیه کتاب وارد كنند. این فرم را می توانید از کتابدار کتابخانه تهیه کنید یا اینجا را کلیک کنید؛ عناوین درخواستی پس از بررسی توسط مسئول ذی ربط، با توجه به اهداف کتابخانه تهيه خواهد شد.

5- در اين كتابخانه، امكان امانت منابع وجود دارد؟

خير. خدمات امانت كتاب تعريف نشده است و امكان خروج منابع از كتابخانه تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، اعضا صرفا مي‌توانند منابع را در داخل كتابخانه مطالعه نمايند.

6- آيا امكان تهيه كپي منابع، در داخل کتابخانه وجود دارد؟

بله، در محل مؤسسه دستگاه كپي موجود است و اعضا مي‌توانند از منابع كتابخانه (كتاب‌ها و نشريات) با رعايت ضوابط کتابخانه و قوانین و مقررات کشور، كپي تهيه نمايند.

7- آيا مي‌توان كل كتاب را كپي كرد؟

خير- كپي از كل كتاب مجاز نیست ولي كپي از بخشهایی از کتاب در حد مورد نیاز مجاز است. این مقدار نباید بیش از حدود 25 تا 30 درصد كل كتاب باشد.

8- آیا کپی از پایان‌نامه امکان پذیر است؟

خیر، به دلیل رعایت حق مولف کپی از پایان نامه اكيدا ممنوع است و صرفا یادداشت برداری از آن‌ها مجاز است.

9- آیا کتابخانه در روز جمعه نیز باز است؟

خیر، روزهای جمعه و تعطیلات رسمی کتابخانه تعطیل است.

10- شرایط عضويت دركتابخانه چیست؟

جهت آگاهي از شرايط عضويت اینجا را کلیک کنید.

11- جهت عضويت در كتابخانه چه مداركي لازم است؟

اصل و رونوشت كارت دانشجويي (براي دانشجويان)، کارت عضویت در کانون وکلا (برای وکلا) و کارتهای مشابه برای سایر مشاغل حقوقی که نوعا برای آنها کارت صادر می شود. كارت ملي برای (سايرين)، يك قطعه عكس 4×3، تكميل فرم عضويت، هزينه عضويت

12- ساعات كار كتابخانه چگونه است؟

كتابخانه همه روزه غير از تعطيلات رسمي، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 19 و روزهاي پنجشنبه از ساعت 8 تا 18 باز است.

13- چگونه مي توان از منابع موجود در كتابخانه استفاده كرد؟

سيستم كتابخانه قفسه باز است. اعضا مي‌توانند جهت بازيابي سريع‌تر منابع، از سيستم‌هايي كه براي جستجو تهيه شده استفاده كنند و منابع مورد نظر خود را بيابند.

14- آيا جستجوي منابع از طريق اينترنت امكان پذير است؟

بله، به اين منظور به وب سايت موسسه شهر دانش به نشاني https://www.sdil.ac.ir مراجعه كنيد و در قسمت كتابخانه تخصصي حقوق، روي دکمه “جستجو در منابع كتابخانه” كليك كنيد.

15- چگونه می‌توان با مدیر مؤسسه تماس گرفت؟

در صورت تمايل مي‌توانيد براي تماس با مدير عامل مؤسسه به آدرس پست الكترونيكي president@sdil.ac.ir و براي تماس با مدیر كتابخانه به آدرس lib@sdil.ac.ir نامه بنويسيد.

17- در کتابخانه انلاین چه منابعی وجود دارد؟

منابع کتابخانه آنلاین شامل “مقالات فارسي”، “مقالات، پایان نامه ها و کتاب های خارجی”، و “مشروح مذاکرات مجلس (سنا، ملی، اسلامی)” است. از آنجايي كه كتابخانه ارگاني پوياست، مستمرا به حجم منابع مذكور افزوده مي‌شود.

16- سالن مطالعه آقايان و بانوان مجزا است؟

خير، كتابخانه مجهز به يك فضاي مطالعاتي مشترك است و براي هر عضو يك ميز مطالعه خصوصي تدارك ديده شده است

18- آیا کتابهای فارسی و پایان نامه های فارسی در کتابخانه آنلاین موجود است؟

بیش از 100 عنوان از کتابهای فارسی انتشارات پژوهشکده حقوقی شهر دانش که مولفان تمایل و موافقت خود را برای قراردادن آثارشان جهت استفاده اعضای کتابخانه آنلاین اعلام کرده اند در کتابخانه آنلاین وجود دارد. به دلیل رعایت قانون حق مولف، سایر کتابهای فارسی و پایان نامه های فارسی در کتابخانه آنلاین موجود نیست.

keyboard_arrow_up