دوشنبه , فروردین ۱۱ ۱۳۹۹
faen

عوارض قانونی قراردادها

کارگاه آموزشی عوارض قانونی قراردادها

 

در قراردادی که منعقد می‌شود، فرض قانونگذار این است که بر روی قراردادها باید حقوق دولتی هم پرداخت شود. در مورد قراردادهایی که میان اشخاص ایرانی و اشخاص خارجی که مقیم ایران نباشند منظور اشخاصی هستند که در ایران ثبت اشخاص خارجی هستند و ثبت قانونی نشده‌اند، پرداخت‌هایی که به این اشخاص حقوقی صورت می‌گیرد براساس ماده ۱۰۷ قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات است.ماده ۱۰۷ قانون مالیات‌های مستقیم دستورالعملی دارد که قانونگذار براساس آن برای انجام هر کاری یک سود فرضی در نظر گرفته و ۲۵ درصد سود فرضی باید به عنوان مالیات از حق‌الزحمه اشخاص حقوقی خارجی کسر شود و به عنوان مالیات به اداره دارایی پرداخت شود و اگر شرکت ایرانی این کار را انجام ندهد، اداره دارایی مبلغی را که کسر نشده از خود اشخاص حقوقی ایرانی مطالبه می‌کند. براساس ماده ۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم هر جایی که کارفرما به اشخاص حقیقی پولی را بابت حق‌الزحمه پرداخت می‌کند که این حق‌الزحمه حقوق نیست (حق‌التدریس یا حق پژوهش) باید از آنها ۱۰ درصد کسر کند و به اداره دارایی پرداخت کند. حقوق دولتی دیگری که به قراردادها تعلق می‌گیرد، ارزش افزوده است. براساس قانون مالیات بر ارزش افزوده عرضه کالا و خدمات در ایران و همچنین واردات کالا و خدمات مشمول مالیات بر ارزش افزوده است. واحد آموزش پژوهشکده حقوق شهر دانش به دنبال آشنایی دانش‌پژوهان محترم با این فرایند، کارگاه آموزشی عوارض قانونی قراردادها را برگزار می‌نماید:

 

مدرس کارگاه:

سرکار خانم دکتر نگار عقیقی ( مدرس دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری)

 

مخاطبان کارگاه:

  • وکلا و کارآموزان وکالت
  • مشاوران حقوقی
  • کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی
  • مدیران منابع انسانی سازمان‌ها
  • دانشجویان و دانش‎آموختگان رشته حقوق

 

زمان برگزاری:

پنجشنبه             ۱۸ / اردیبهشت /۹۹            ساعت ۹ تا ۱۲

 

محل برگزاری:

تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، خیابان نهم، نبش خیابان گیلان، پلاک ۵٫

 

اهم سرفصلهای کارگاه:

به زودی اعلام می‌شود.

 

*شهریه‌ی شرکت در این کارگاه یک میلیون و هشتصد هزار ریال(۱٫۸۰۰٫۰۰۰ ریال) است.

*در صورت ثبت‌نام قطعی تا تاریخ ۱۱/۰۲/۹۹ شهریه‌ی شرکت در کارگاه یک میلیون و ششصد و بیست هزار ریال (۱٫۶۲۰٫۰۰۰ ریال) خواهد بود.

*در صورت ثبت‌نام گروهی به تعداد ۴ نفر و بیشتر از آن، شهریه‌ی شرکت در کارگاه یک میلیون و پانصد و سی هزار ریال (۱٫۵۳۰٫۰۰۰ ریال) خواهد بود. (جهت ثبت‌نام گروهی با واحد آموزش پژوهشکده حقوق شهر دانش تماس حاصل نمایید).

داوطلبان گرامی می‎توانند به دو صورت حضوری و اینترنتی ثبت‎نام نمایند.

شماره حساب: ۱-۱۱۴۹۵۴۱-۸۱۰-۸۱۰ بانک سامان

شماره کارت: ۶۲۱۹۸۶۱۰۰۱۸۵۹۱۲۲ بانک سامان

به نام: مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های حقوقی شهردانش

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن ۸۸۸۱۱۵۸۱ داخلی ۱۱۵ تماس حاصل نمایید و یا از طریق پست الکترونیکی legalcourses@sdil.ac.ir  با واحد آموزش پژوهشکده در ارتباط باشید.

دریافت گواهینامه در روز برگزاری کارگاه منوط به ثبت‌نام کامل تا سه روز قبل از تاریخ برگزاری کارگاه و به همراه عکس ۴*۳ خود با فرمت jpg خود به ایمیل Legalcourses@sdil.ac.ir می‎باشد.

 

  ثبت‌نام   

چنانچه تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در کارگاه به حد نصاب نرسد، کارگاه برگزار نشده و به‌جای ثبت‌نام صورت گرفته، حق شرکت در کارگاه دیگری به افراد ثبت‌نام‌کننده داده خواهد شد؛ در غیراین‌صورت مبلغ پرداختی به شما برگشت داده می‌شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *