خانه / آخرین قوانین و مقررات کشور / قوانین – دهه دوم تیر ۹۸

قوانین – دهه دوم تیر ۹۸

قوانین منتشره از

۱۳۹۸/۰۴/۱۱ لغايت ۱۳۹۸/۰۴/۲۰

در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران

 

قانون اصلاح بند (۳) ماده (۲) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات بعدی آن  

 

 

 

قانون اصلاح بند (۳) ماده (۲) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات بعدی آن

منتشره در روزنامه رسمی شماره ۲۱۶۴۷-۲۰/۰۴/۱۳۹۸

شماره ۲۶۶/۲۷۳۵۸-۱۳۹۸/۴/۴

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

عطف به نامه شماره ۵۳۷۲۶/۱۹۴۶۶ مورخ ۱۳۹۶/۲/۲۳ در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح بند (۳) ماده (۲) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات بعدی آنکه با عنوان لایحه اصلاح بند (۳) ماده (۲) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات بعدی آنکه با عنوان لایحه اصلاح بند (۳) ماده (۲) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب۱۳۶۶ با اصلاحات بعدی آن به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۸/۳/۲۰ و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

 

شماره ۴۰۲۵۵-۱۳۹۸/۴/۹

وزارت کشور

وزارت امور اقتصادی و دارایی

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست «قانون اصلاح بند (۳) ماده (۲) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات بعدی آن» که در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ بیستم خردادماه یک‌هزار و سیصد و نودوهشت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۲۹ به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۲۶۶/۲۷۳۵۸ مورخ ۱۳۹۸/۴/۴ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده، جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

رئیس‌جمهور ـ حسن روحانی

 

قانون اصلاح بند (۳) ماده (۲) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات بعدی آن

ماده‌واحده ـ در بند (۳) ماده (۲) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶/۱۲/۳ با اصلاحات بعدی آن، بعد از عبارت «شهرداری‌ها» عبارت «و دهیاری‌ها» اضافه و یک تبصره به شرح زیر به آن الحاق می‌شود:

تبصره ـ اعمال این ماده از زمان تأسیس دهیاری‌های کشور می‌باشد. مالیات‌هایی که قبل از لازم‌الاجراشدن این قانون به دهیاری‌ها تعلق گرفته و اخذ شده است، مشمول معافیت این قانون نمی‌شود.

قانون فوق مشتمل بر ماده‌واحده و یک تبصره در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ بیستم خردادماه یک‌هزار و سیصد و نودوهشت مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۲۹ به تأیید شورای نگهبان رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *