‌بسم الله الرحمن الرحیم

اینجا باشگاه اندیشه‌های حقوقی است.

اینجا فرصتی است برای طرح و معرفی و ذخیره اندیشه‌ها، تجارب، تحلیل‌ها، دغدغه‌ها، مسائل و راه حل‌ها؛

باشگاه اندیشه‌های حقوقی فضایی است تا بشنویم از حقوقدانانی که عمر خود را در آرزوی برقراری عدالت، صلح، نظم، امنیت، تامین حقوق و آزادی‌های فردی و تعالی اخلاق، معنویت، فرهنگ عمومی، توسعه و ترقی ایران عزیز صرف کرده‌اند و سینه‌ای مملو از گفته‌ها و ناگفته‌ها دارند.

در این باشگاه خواهیم شنید مطالبی که برای حقوقدانان ما حاوی نکات آموزنده و شنیدنی خواهد بود از اساتید برجسته حقوق در کشور تا قضات، وکلای مجرب و حتی غیر حقوقدانانی که نظریات و صدای آن‌ها می‌بایست به گوش حقوق‌دانان برسد.

اینجا جایی خواهد بود که برخی کتب حقوقی منتشر‌شده به نحو موثرتری به جامعه حقوقی معرفی گردد و مولفان و مترجمان دغدغه‌های خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارند. در این باشگاه، حقوقدانانی که دوره‌های تحصیلات تکمیلی را گذرانده نیز مجالی خواهند یافت تا حاصل تحقیقات و اندیشه خود را با جامعه حقوقدانان کشور در میان بگذارند. فضایی نیز ایجاد خواهد شد که برخی مقالات حقوقی منتشر‌شده در کشور برای آنان‌که فرصت مطالعه کامل را پیدا نمی‌کنند شینده شود و حاصلِ اندیشه نویسندگان به نحو مطلوب‌تری منتشر گردد.

جایی برای آن‌که بشنویم تجارب آنان‌که تصدی موقعیت‌هایی را داشته‌اند که جایگاهی مهم و موثر برای دستیابی به این آرزوها بوده است و ماجراهای تلخ و شیرین دوران مدیریت آنان به هزینه ملت و کشور، بخشی از تاریخ ما خواهد بود. نکاتی گفتنی و شنیدنی که سرمایه این کشور و تجربه تاریخی این ملت و ذخیره‌ای از تجارب برای نسل‌های بعدی محسوب می‌شوند.

و بالاخره در این باشگاه فرصتی فراهم خواهد شد که برخی مقالاتِ نویسندگان خارجی به زبان‌های دیگر که برای حقوقدان ایرانی حاوی مطلبی مهم، نو و آموزنده است لکن به دلیل محدودیت‌های ناشی از زبان خارجی یا فقدان فرصت کافی، مورد توجه کمتری قرار می‌گیرد در اینجا با سهولت در اختیار قرار گیرد و حقوقدان ایرانی با اندیشه وادبیات حقوقی سایر کشورها رابطه بیشتری برقرار کنند.

ما همه موارد فوق‌الذکر را تدریجا در ذیل عنوان باشگاه اندیشه‌های حقوقی برای شما گرد خواهیم آورد و به جامعه حقوقدانان کشور عرضه خواهیم داشت.

ما از همه آن‌ها که گفتنی‌های ارزشمندی برای جامعه حقوقی کشور دارند که شنیده‌شدن آن را برای کشور، مردم، نسل حاضر و آینده حقوقدانان، سودمند می‌دانند دعوت می‌کنیم تا با باشگاه حقوقدانان همراه شوند و گفتنی‌های خود را با جامعه حقوقی کشور به اشتراک بگذارند و از همه آنان‌که این مسیر را برای همکاری و مشارکت می‌پسندند دعوت می‌کنیم که با حمایت‌های معنوی و مادی خود ما را برای موفقیت بیشتر در این مسیر یاری نمایند که قدردان ایشان خواهیم بود.

همه حقوقدانان، شیفتگان عدالت، نظم و آزادی را به عضویت در این باشگاه از طریق عضویت در وب سایت و دانلود اپلیکیشن پژوهشکده حقوقی شهردانش دعوت می‌نماییم.

ما بی‌آن‌که قضاوتی از میزان صحت و اعتبار آنچه گفته خواهد شد داشته باشیم، صرفا بر این بشارت پافشاری می‌کنیم که شنیدن گفتار اندیشمندان از نشانه‌های خردمندان است.

keyboard_arrow_up