آخرین مصوبات شوراها – دهه اول اردیبهشت 98

Instagram
Telegram
WhatsApp
LinkedIn

مصوبات شوراها

منتشره از تاریخ
1398/02/01 لغايت 1398/02/10
در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران

 

شورايعالي شهرسازی و معماری

مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران پیرامون مجتمع ایستگاهی حقانی

 

 

شورايعالي شهرسازی و معماری

مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران پیرامون مجتمع ایستگاهی حقانی

منتشره در روزنامه رسمی شماره 21583-02/02/1398

شماره 785/300-۱۳۹۸/۱/۱۰

شهردار محترم تهران

استاندار محترم و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران

رئیس محترم شورای اسلامی شهر تهران

در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۶ خود طرح مجتمع ایستگاهی (TOD) حقانی را پیرو مباحث مورخ ۱۳۹۷/۲/۱۱ مورد بررسی قرار داده و ضمن عنایت به صورت‌جلسه مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۲ کمیته فنی معماری، طراحی شهری و بافت‌های واجد ارزش طرح مذکور را با رعایت موارد زیر تصویب نمود:

۱ـ بنا بر راهبردهای طرح مصوب در خصوص توان و نیاز فضای شهری بلافصل و ماهیت فرهنگی، گردشگری و توجه به توسعه قلمرو عمومی در اراضی عباس‌آباد ضمن حفظ کلیات معماری طرح، سهم کاربری‌های انتفاعی شامل تجاری و اداری نسبت به فعالیت‌های خدمات عمومی از قبیل درمانی، فرهنگی هنری و گردشگری کاهش یابد.

۲ ـ مطالعات ترافیکی طرح با توجه به میزان جذب سفر هر یک از فعالیت‌های پیشنهادی طرح و تأثیر آن بر شبکه معابر بلافصل و حوزه پیرامونی به تأیید معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی برسد.

۳ـ رعایت قدرالسهم پروژه از سقف تراکم ۲۰ درصد و سطح اشغال 5/8 درصد کل محدوده ۵۳۲ هکتاری اراضی عباس‌آباد الزامی می‌باشد. تبعاً کلیه فضاهایی که به نوعی استفاده انتفاعی دارند با توجه به تأثیر مستقیم بر کیفیت اقتصاد، محیط‌زیست و ترافیک منطقه مشمول محاسبه تراکم خواهند بود.

۴ـ با توجه به هم‌جواری پروژه با مراکز حیاتی و کلیدی شهری پیوست مطالعات پدافند غیرعامل طرح پس از تأیید سازمان پدافند غیرعامل کشور متعاقباً در اسناد ابلاغی لحاظ شود.

۵ ـ ضمن تأکید بر حذف بخشی از سازه اجراشده در مسیر کریدور جنوبی ـ شمالی در اولویت اقدام، لازم است به جهت نظارت مستمر بر کیفیت اجرا حسب پیگیری گزارشات طرح توسط کارفرما جهت بررسی‌های بعدی به دبیرخانه شورای‌عالی ارائه شود.

۶ ـ جداول مربوط به میزان زیربنای قابل احداث در هر طبقه و نحوه استقرار توده و فضا در طرح در انطباق با اصول کلی طرح جامع اراضی عباس با رعایت الزامات صدرالذکر پس از تأیید دبیرخانه شورای‌عالی شهرسازی و معماری توسط دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به مراجع مرتبط ابلاغ شود.

معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران ـ فرزانه صادق‌مالواجرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشتر بخوانید:

قوانین دهه سوم اردیبهشت ۱۴۰۳

قوانین منتشره از 1403/02/21 لغايت 1403/02/31 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران   قانون تأمین‌مالی تولید و زیرساخت‌ها متن…
keyboard_arrow_up