سایر مصوبات دهه دوم خرداد 1400

Instagram
Telegram
WhatsApp
LinkedIn

سایر مصوبات

منتشره از تاریخ

1400/03/11 لغایت 1400/03/20

در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران

 

اصلاحیه دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضاییه

مصوبه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در خصوص خرید حمایتی محصولات کشاورزی در سال زراعی (۱۴۰۰ ـ ۱۳۹۹)

 

 

اصلاحیه دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضاییه

منتشره در روزنامه رسمی شماره 22197-12/03/1400

شماره 9000/18742/100- ۱۴۰۰/۳/۱۱

جناب آقای دکتر اکبرپور

رئیس محترم هیأت‌مدیره و مدیرعامل روزنامه رسمی کشور

تصویر اصلاحیه دستورالعمل شماره 9000/18454/100 مورخ ۱۴۰۰/۳/۱۰ ریاست محترم قوه‌قضائیه در خصوص «حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضاییه» جهت درج در روزنامه رسمی به پیوست ایفاد می‌گردد.

مدیرکل دبیرخانه قوه‌قضائیه ـ دکتر محسن محدث

 

شماره 9000/18454/100- ۱۴۰۰/۳/۱۰

مواد ۲۴ و ۳۲ دستورالعمل حفظ کرامت ارزش‌های انسانی در قوه قضاییه، مصوب ۱۳۹۸/۴/۲۳ بنا به پیشنهاد معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده ۲۴ ـ معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی با همکاری مدیران دستگاه‌های مشمول و سایر مراجع نظارتی عملکرد هر یک از کارکنان را در پایان هر فصل براساس ملاک‌های زیر ارزیابی کرده و نتایج حاصل را در امر ارتقاء، انتصاب و تمدید قراردادهای استخدامی و تشویق کارکنان لحاظ و اعمال می‌کند.

الف ـ وقت‌شناسی، نظم و آمادگی برای ارائه خدمت به ارباب‌رجوع؛ ب ـ رعایت ادب، نزاکت، عدالت و انصاف در ارائه خدمت به ارباب‌رجوع؛ پ ـ مسئولیت‌پذیری، صداقت، امانت و علاقمندی نسبت به کار و انگیزه در انجام مطلوب وظایف محوله؛ ت ـ روحیه مشـارکت و همکاری با دیگر کارکنان؛ ث ـ مهارت خودکنترلی و صبر؛ ج ـ وجدان کاری؛ چ ـ قدرت تعامل با ارباب‌رجوع؛ ح ـ کـیفیت و کمیت ارائه خدمات؛ خ ـ مشورت‌پذیری؛ د ـ شجاعت و استقلال در اتخاذ تصمیم و نفوذناپذیری؛ ذ ـ رازداری؛ ر ـ دانش و به‌روزرسانی و ارتقای آن؛ ز ـ دقت و سرعت در انجام امور؛ ژـ مهارت بهره‌برداری از فناوری اطلاعات؛ س ـ خلاقیت و نوآوری؛ ش ـ آراستگی و پوشش مناسب اداری.

ماده ۳۲ ـ معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی ضمن رصد و پایش وضعیت و چگونگی و کیفیت اجرای دستورالعمل در بخش‌های مختلف قوه قضاییه، اعم از واحدهای ستادی و صف دادگستری، گزارش مربوط را به همراه پیشنهادهای اصلاحی در پایان هر فصل برای معاون اول قوه قضاییه ارسال می‌نماید. معاون اول پس از جمع‌بندی، نتیجه را در پایان سال به رئیس قوه قضاییه ارائه می‌دهد.

رئیس قوه‌قضائیه ـ سید ابراهیم رئیسی

 

 

مصوبه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در خصوص خرید حمایتی محصولات کشاورزی در سال زراعی (۱۴۰۰ ـ ۱۳۹۹)

منتشره در روزنامه رسمی شماره 22200-18/03/1400

شماره 5524/020 – ۱۴۰۰/۳/۱۱

وزارت جهاد کشاورزی

وزارت امور اقتصادی و دارایی

سازمان برنامه‌وبودجه کشور

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

در اجرای تصویب‌نامه شماره ۱۹۷۴۰/ت ۵۸۳۷۹ هـ مورخ ۱۴۰۰/۲/۲۶ هیأت محترم وزیران، شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در جلسه مورخ ۱۴۰۰/۳/۳ تصویب نمود:

۱) سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مکلف است نسبت به خرید حمایتی محصولات کشاورزی در سال زراعی (۱۴۰۰ ـ ۱۳۹۹) براساس دستورالعمل ابلاغی توسط وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورا اقدام نماید.

۲) بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است مانده تسهیلات بانکی به میزان شش هزار میلیارد (۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال موضوع تصویب‌نامه ۸۲۳۹۲/ت ۵۷۶۳۵ هـ مورخ ۱۳۹۹/۷/۲۰ و اصلاح بعدی آن تصویب‌نامه شماره ۱۱۱۴۳۹/ت ۵۸۲۵۶ هـ مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۲ هیأت‌وزیران را برای اجرای این مصوبه با عاملیت بانک کشاورزی در اختیار سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران قرار دهد.

۳) سازمان برنامه‌وبودجه کشور موظف است اصل‌وسود تسهیلات از محل اعتبارات مصوب را تعهد و تضمین نماید. این تضمین دولت نافی وظایف بانک برای وصول مطالبات ناشی از اعطای تسهیلات نیست.

۴) سازمان برنامه‌وبودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلفند هزینه‌های تبعی و ضرر و زیان ناشی از انجام خریدهای تضمینی و حمایتی را پس از انجام حسابرسی توسط سازمان حسابرسی و تأیید وزارت جهاد کشاورزی پرداخت نمایند.

۵) سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران موظف است تسهیلات دریافتی را در سررسید مقرر از محل فروش محصولات خریداری‌شده و ضرر و زیان دریافتی، بازپرداخت نماید.

وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورا ـ کاظم خاوازی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشتر بخوانید:

قوانین دهه دوم اردیبهشت ۱۴۰۳

قوانین منتشره از 1403/02/11 لغايت 1403/02/20 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران     قانون ارجاع اختلاف بین شرکت…
keyboard_arrow_up