• درباره انتشارات
 • همکاري در توزيع آثار
 • نشر الکترونيکي و چندرسانه‌اي

واحد انتشارات مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های حقوقی شهردانش از سال 1379 فعاليت خود را در حوزه نشر كتب حقوقي با رويكرد پژوهشی آغاز کرد و اکنون پس از سالها فعاليت مستمر، به عنوان يکي از ناشران پيشرو در حوزه نشر کتب تخصصي حقوقي شناخته شده است. بسياری از کتب منتشره درپی تحقيقات انجام شده در موسسه يا ترجمه عناوين برگزيده اي که نياز به آنها در ادبيات حقوقي کشور ضروري تشخيص داده شده است به زيور طبع آراسته گرديده اند. مؤسسه شهردانش همواره كوشيده است علاوه بر انتخاب هدفمند موضوعات، آثار مفيد و ماندگاري را چاپ و منتشر کند. نگاهي به عناوين کتب منتشره موسسه حکايت از نوع نگاه و سياست انتشاراتي موسسه دارد. علاوه بر انتشار کتاب هايي که حاصل تحقيق و تتبع پژوهشگران بوده يا ترجمه آثار مورد نياز در ادبيات حقوقي کشور بوده يا حاصل کار نويسندگان برجسته حقوق ايران بوده است ، انتشار برخي پايان نامه هاي وزين يا تاليفات محققان نونگار در موضوعاتي که درچارچوب سياستهاي موسسه بوده اند و بعد از طي مراحل داوري و اطمينان از سطح علمي کتاب در دستور کار قرار گرفته و آثار بسياري در اين چارچوب منتشر شده اند. تعدادي از کتب منتشره ما به عنوان منبع درسي در دانشگاه‌هاي مختلف تدريس مي‌شوند. همچنين تعداد قابل توجهي از آثار منتشره مؤسسه موفق به كسب جوايز و رتبه‌هاي علمي برتر از سوي سازمان‌ها و جشنواره‌هاي مختلف شده‌اند. برخي از آثار موسسه نيز در چارچوب همکاريهاي بين المللي و با هماهنگي با موسسات بين المللي منتشر شده و مورد تقدير قرار گرفته اند. يکي از ويژگيهاي اشتهار يافته کتب منتشره موسسه بي غلط يا بسيار کم غلط بودن اين آثار و توجه به رعايت اصول نسخه پردازي در اين آثار است که مشوق مولفان در سپردن آثار خود به اين موسسه بوده است.

از اساتيد محترم دانشگاهها و دانشجويان و سايرين دعوت مي گردد که ما را در زمينه معرفي و توزيع و فروش آثار منتشره حمايت کنند‏. ما از هر نوع حمايتي در اين زمينه تقدير خواهيم کرد. از کساني که علاقمند باشند در محيط دانشگاهي يا در شهرستان خود نقش فعالتري در زمينه نمايندگي و معرفي و توزيع محصولات منتشره و خدمات موسسه ايفا کنند دعوت مي شود که آمادگي خود را به نشاني الکترونيک sale@sdil.ac.ir اعلام نمايند.

در طول دو دهه گذشته با افزايش استفاده از کامپيوترهاي شخصي، امکان دسترسي عموم به نرم‌افزارهاي کامپيوتري و اينترنت در کشور فراهم شده است. اين دسترسي همگاني به اينترنت موجب تحولات چشمگيري در فرآيند انجام امور مختلف از جمله نحوه دسترسي به اطلاعات و نشر محتوا شده است. جامعه حقوقي کشور نيز از اين قاعده کلي مستثني نبوده و امروز مي‌توان بسياري از مطالب تخصصي و حتي مقالات علمي حقوقي را با استفاده از وسايل الکترونيکي يا به صورت آنلاين مطالعه کرد. موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي حقوقي شهر دانش با توجه به اين تحولات گسترده، رويکرد جديدي را در نشر محتوا و مطالب علمي در پيش گرفته و در راستاي آن، علاوه بر راه‌اندازي اتاق‌هاي فکر آنلاين و کتابخانه ديجيتالي‏، نشر کتب الکترونيکي و گويا را نيز در دستور کار قرار داده است. اين شيوه انتشار محتوا علاوه بر اين که هزينه‌هاي تمام شده و در نهايت قيمت تمام شده محصولات را کاهش مي‌دهد، امکان دسترسي سريع و آسان به اطلاعات را از طريق دستگاه‌هاي الکترونيکي مانند کامپيوترهاي کيفي و لوحي‏، گوشي تلفن همراه، و حتي دستگاه‌هاي پخش موسيقي فراهم مي‌کند. واحد انتشارات موسسه کار آزمايشي توليد و نشر محتواي گويا را از سال 1391 با انتشار قانون اساسي در قالب يکي از محصولات مجموعه قانون گويا آغاز کرده است و توليد محصولات بسياري را بوسيله امکانات نشر الکترونيکي در دستور کار خود قرار داده است.

 • تخفيف دانشجويي با معرفي استاد 
 • پيشنهاد انتشار تأليفات 
 • پيشنهاد انتشار ترجمه 
 • پيشنهاد انتشار رساله دکتري 
 • رهگيري آثار پيشنهادي 

اساتيد محترمی که تهيه يک يا چند محصول از کتب منتشره موسسه را برای دانشجويان خود لازم ببينند و مايل به حمايت از دانشجويان خود در قيمت خريد کتاب مذکور باشند، می‌توانند با تکميل فرم معرفی دانشجويان براي خريد سفارشی کتاب، امکان تهيه کتاب براي دانشجويان خود با قيمت مناسب‌تر را فراهم کنند.
شرط برخورداري از اين امتياز آن است که :

 • تعداد دانشجويان متقاضي ده نفر يا بيشتر باشد.
 • خريد بصورت آنلاين يا حضوری انجام بصورت يکجا انجام شود.
 • همه کتابها به صورت حضوری در محل مؤسسه تحويل شود يا از طريق پست به يک نشانی حمل شود.

واحد انتشارات پژوهشکده حقوق از تمامی اساتيد و صاحب‌نظران حقوق ايران دعوت می‌نمايد انتشار آثار خود را به اين مؤسسه پيشنهاد نمايند. انتشارات مؤسسه تلاش دارد با رعايت کيفيت در نسخه‌پردازی آثار نسبت به زحمات اساتيد و پژوهشگران در خلق آثار برجسته قدرشناسی کند.
لطفا در صورت تمايل، اطلاعات کتاب مورد نظر را به آدرس publication@sdil.ac.ir ارسال فرمائید. در صورتيکه در تکميل فرم‌های پيشنهادی نيز مشکلی داشتيد، با شماره تلفن واحد انتشارات 88811581 داخلي 4 تماس حاصل نمائيد.

واحد انتشارات پژوهشکده حقوق از تمامی اساتيد و پژوهشگران حقوق که توانايی کافی براي ترجمه متون دارند و علاقمند به ترجمه آثار حقوقي از زبان‌های ديگر به زبان فارسی يا بالعکس هستند، دعوت به همکاری می‌نمايد. شما می‌توانيد چنانچه قبلا اثری را ترجمه کرده‌ايد يا در دست ترجمه داريد، انتشار اثر خود را به اين مؤسسه پيشنهاد نمائيد. انتشارات مؤسسه تلاش دارد با رعايت کيفيت در نسخه‌پردازی نسبت به زحمات مترجمان و پژوهشگران در خلق آثار برجسته ترجمه قدرشناسی کند.
ما پيشنهاد می‌کنيم چنانچه تمايل به انتشار اثر را توسط ما داريد، ترجيحا قبل از انتخاب نهايی اثر اصلی و يا در ابتدای کار با ما تماس بگيريد تا هماهنگی‌های لازم نسبت به متن صورت گيرد؛ چرا که ما نيز بطور معمول عناوينی را براي ترجمه در نظر داريم که ممکن است به مترجمان صاحب تجربه پيشنهاد دهيم.
لطفا در صورت تمايل، پیشنهاد خود را به آدرس publication@sdil.ac.ir ارسال فرمائید. پس از ارسال ایمیل، ظرف دو روز اداری، ما وصول پيشنهاد شما را تاييد کرده و براي شما يک شماره رهگيری ارسال خواهيم کرد که از آن پس با ارائه آن شماره می‌توانيد از آخرين وضعيت پيشنهاد خود مطلع گرديد.
در صورتيکه ظرف دو روز بعد از ارسال فرم پيشنهاد، تأييديه وصول را دريافت نکرديد، از طريق شماره تلفن‌های مؤسسه با واحد انتشارات تماس حاصل نمائيد. اثر شما ماداميکه دارای شماره رهگيری نباشد وارد مراحل بررسی نمی‌شود. در صورتيکه در این خصوص مشکلی داشتيد، با شماره تلفن واحد انتشارات 88811581 داخلي 4 تماس حاصل نمائيد.

از دانشجويان و اساتيد راهنماي رساله هاي حقوقي کشور دعوت مي‌کند رساله‌هاي برجسته را براي چاپ و انتشار به ما پيشنهاد داده براي موسسه ارسال نمايند. به‌منظور انجام اين کار کافي است‏، روي فرم پيشنهاد انتشار رساله کليک کرده و پس از تکميل همراه با نسخه الکترونيکي رساله به آدرس پست الکترونيک publication@sdil.ac.ir ارسال فرماييد. لطفا توجه نماييد که براي دانلود فرمهاي مربوطه بايد قبلا عضو وب سايت بوده باشيد.
رساله پيشنهادي براي آنکه مورد بررسي قرار گيرد بايد:

 • - در يكي از دانشگاههاي معتبر دفاع شده باشد.
 • - به زبان فارسي باشد.
 • - نمره كسب شده نبايد كمتر از 17 باشد.
 • - انتشار آن مورد توصيه استاد راهنما قرار گرفته باشد.

لطفا توجه کنيد که پس از ارسال فرم ، ظرف دو روز اداري ، ما وصول پيشنهاد شما را تاييد کرده و براي شما يک شماره رهگيري ارسال خواهيم کرد که از آن پس با ارائه آن شماره مي توانيد از آخرين وضعيت پيشنهاد خود مطلع گرديد. در صورتيکه ظرف دو روز اداري بعد از ارسال فرم پيشنهاد ، تاييديه وصول را دريافت نکرديد مجددا ارسال کرده يا از طريق شماره تلفنهاي موسسه با اداره انتشارات تماس حاصل نماييد. اثر شما ماداميکه شماره رهگيري صادر نشده باشد وارد مراحل بررسي نشده است. در صورتيکه در تکميل فرم هاي پيشنهاد نيز مشکلي داشتيد با شماره تلفن اداره انتشارات تماس حاصل نماييد.
تذكر: يک نسخه از فايل الکترونيکي رساله دريافت شده پس از طي مراحل داوري با رعايت حقوق معنوي مؤلف و با رعايت تمامي شرايط مندرج در مقررات کتابخانه براي حفاظت از متن پايان نامه ها در کتابخانه مؤسسه نگهداري خواهد شد.

مولفان و مترجماني که وصول آثار آن‌ها مورد تاييد قرار گرفته و شماره رهگيري دريافت کرده اند و نيز مولفاني که انتشار آثار آنها به تصويب موسسه رسيده است تا اطلاع ثانوي مي توانند براي کسب اطلاع از آخرين وضعيت پيشنهاد يا اثر خود ترجيحا از طريق نشاني الکترونيک publication@sdil.ac.ir يا از طريق شماره تلفن 88811581 داخلي 4 با اداره انتشارات موسسه تماس بگيرند. در نظر است که در آينده نه چندان دور در اين قسمت از پورتال بتوانيد با ارائه شماره رهگيري بدون نياز به تماس با موسسه از وضعيت اثر خود مطلع شويد.