امکان طرح و رسیدگی به دعاوی به هفت زبان زنده دنیا در دادگاه ­های ابوظبی

Instagram
Telegram
WhatsApp
LinkedIn

امکان طرح و رسیدگی به دعاوی به هفت زبان زنده دنیا در دادگاه‌های ابوظبی

Abu Dhabi: Bilingual Claims Are Now Available in 7 Languages

 

دپارتمان قضایی ابوظبی محدوده استفاده از فرم‌های ثبت دادخواست خود را به هفت زبان دنیا گسترش داده است.

اسپانیایی آخرین زبانی است که در کنار عربی، انگلیسی، فرانسوی، هندی، روسی و چینی به فرم‌های ثبت دادخواست اضافه شده و تعداد کل زبان‌های مورد استفاده را به عدد هفت رسانده است. این اقدام به اصحاب خارجی دعوی این امکان را می­دهد تا به‌راحتی نسبت به رویه‌های دادگاه و حقوق و وظایف مقرر قانونی آگاه شوند.

یوسف سعید العبری، معاون وزیر دپارتمان قضایی، در توضیح این خبر اظهار داشت: «این اقدام مطابق با دستورات شیخ منصوربن­زاید آل نهیان، معاون نخست­ وزیر و رئیس دپارتمان قضایی ابوظبی و در راستای توسعه نظام قضایی پیشرو و مبتکر در امارات متحده عربی صورت گرفته است.»

«هدف از فراهم­ آوردن این امکان، ارائه خدمات قضایی در سطح جهانی، ایفای نقشی فعال در ارتقای جایگاه رقابتی ابوظبی به عنوان یک محیط رقابتی جذاب برای سرمایه‌گذاری و مقصدی برای جذب استعدادها در سراسر جهان است.»

­العبری افزود: «فرم‌های مذکور علاوه بر زبان‌های تأیید شده به زبان عربی نیز موجود است. مراجعه‌کنندگان به دادگاه به راحتی می­توانند با انتخاب زبان مورد نظر از رویه دادگاه‌های ابوظبی آگاهی یابند. این فرم‌ها ضمن امکان ثبت ساده و آسان، امکان دسترسی به متن قانونی مرتبط با پرونده را نیز فراهم می‌آورند.»

العبری همچنین خاطرنشان کرد: «گنجاندن زبان اسپانیایی در فرم‌های دادخواست، به نفع حدود 20 جامعه ساکن در کشور و بخشی از چهارچوب نظام دعاوی دوزبانه است. این چهارچوب که در نظر دارد با ارائه خدمات قضایی بی‌نظیر، نیازهای ساکنین از ملیت‌های مختلف را برآورده نماید، مطابق با دستورالعمل‌های دولت ابوظبی برای ایجاد یک محیط جذاب برای اقامت، کار و سرمایه‌گذاری است.»

فرم‌های دادخواست ارائه شده توسط دپارتمان قضایی ابوظبی از نظر شکلی و ماهوی دارای ویژگی‌های خاص خود است؛ از جمله آن­که این فرم‌ها برای نخستین بار شامل اینفوگرافیک و اصطلاحات ساده­ای است که فهرستی از رایج‌ترین دعاوی طرح شده در دادگاه را شامل میشود.

منبع:

khaleejtimes

مترجم:

دکتر سحرکریم­نیا

میتوانید برای خواندن اخبار دیگر جهان به صفحه پویش های حقوقی پژوهشکده حقوقی شهر دانش مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشتر بخوانید:

keyboard_arrow_up