به اشتراک بگذارید…

حقوق یکی از معدود دانش‌های علوم انسانی است که علاوه بر ابعاد نظری و تحلیلی گسترده می‌تواند منجر به پیشه‌ها و حرفه‌های عملی متعدد نیز منجر شود. مقام‌های مختلف قضایی از جمله دادستان، بازپرس و دادرسان و قضات اجرای حکم در کنار حرفه‌هایی از جمله وکالت، میانجی‌گری، داوری، سردفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق، مشاورین حقوقی که در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف مشغول به کار هستند، به علاوه مشاغل پژوهشی و آموزشی حقوقی، طیف گسترده‌ای از تجربیات در دانش حقوقی را شکل می‌دهند. اگرچه برخی از این تجربیات در قالب مقالات و کتاب‌ها و رساله‌ها مکتوب و منتشر می‌شوند اما بخش عمده‌ای از آن‌ها هیچ گاه فرصتی برای ارائه به جامعه (چه جامعه به طور کل و چه جامعه حقوقی) نمی‌یابند. برهمین اساس یکی از بخش‌های مهم و جذاب باشگاه اندیشه‌های حقوقی ارائه فرصتی بهَ حرفه‌های حقوقی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات متفاوت و آگاهی‌بخشی خود به جامعه است.

در این بخش از فعالیت های باشگاه اندیشه‌های حقوقی از حرفه‌های حقوقی مختلف دعوت می‌شود تا با مراجعه به استودیوی رسانه باشگاه، یک یا چند تجربه منحصر به فرد خود را در قالب یک ویدیو کلیپ، مطابق با شیوه‌نامه دبیرخانه باشگاه، با جامعه حقوقی به اشتراک بگذارند. وکیلی که متوجه چالش‌هایی در اجرای قوانین در دستگاه قضایی می‌شود، تجربه زیسته یک قاضی یا پرونده‌ای با موضوع ویژه که حاوی نکات مهمی برای عموم جامعه است، دستاورد بدیعی که در قالب یک رای خاص متجلی شده، ابتکار عمل یک میانجی‌گر در حل اختلافات شهروندان، تجربه یک پلیس در مواجهه هر روزه با مردم، طرح یک بحث نظری مهم توسط یک استاد حقوق و هر تجربه قابل توجه و جذابی که مبین عرصه‌های مختلف نظری و عملی رشته حقوق باشد، می‌تواند در بخش گفتارهای حقوقی مخاطب خود را پیدا کند.

درصورتی که تمایل دارید تجربیات خود را در این زمینه در باشگاه اندیشه‌های حقوقی به اشتراک بگذارید، لطفا ایده خود را در حداقل یک صفحه بیان کرده و ضمن معرفی خود، تحصیلات، حرفه حقوقی که بدان شاغلید، تجربه‌ای که مایلید با ما در میان بگذارید را مختصرا شرح داده و در قالب یک فایل word به ایمیل دبیرخانه باشگاه ارسال کرده و در بخش موضوع یا subject  ایمیل عنوان «گفتارهای حقوقی» را قید کنید.

آدرس ایمیل دبیرخانه باشگاه اندیشه‌های حقوقی: shahbeigi{ at }sdil.ac{ dot }ir

علاقه‌مندان می‌توانند هم از طریق سایت باشگاه اندیشه‌های حقوقی و هم از طریق دریافت نرم‌افزار اندروید یا Ios باشگاه که در انتهای صفحه اصلی سایت باشگاه قرارداده شده آخرین محتوای بخش گفتارهای حقوقی را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up