• درباره مجلات 
  • راهنمای ارسال مقاله 
  • اشتراک مجلات 

يكي از مهم‌ترين منابع نظام حقوقي هر كشور دكترين و نظريات حقوقدانان آن كشور است. در واقع چنانچه موضوعات و مسائل حقوقي با دقت و مطالعه و در يك فضاي پر نشاط علمي مورد تحقيق و تبادل نظر و نظريه‌پردازي حقوقدانان قرار گيرند منتهي به غني شدن دانش و آموزه‌هاي حقوقي مي‌شود و دستگاه‌هاي قانونگذاري و قضايي را در معرض بهره‌برداري از اين نظريات قرار مي‌دهد و آثار خود را در تصويب و اصلاح قوانين، و احكام دادگاه‌ها نشان مي‌دهد. بدين ترتيب حقوقدانان از یک‌سو با پيش‌بيني و يا شناسايي تحولات اجتماعي و اقتصادي و سياسي، و ارائه هشدارها و راهكارها و بررسي مباني نظري آنها، زمينه طراحي واكنش‌هاي مناسب حقوقي را فراهم مي‌كنند و از سوی دیگر با رصد کردن تجارب عملی ناشی از اجرای قوانین و مقررات کشور و آثار آنها در تامین هدفهایی چون برقراری نظم و عدالت و صلح، به نقد وضعیت موجود پرداخته راهکارهایی را برای اصلاح و تعالی نظم حقوقی ارائه می‌کنند. اين امر مي‌تواند موجب پويايي و كارآمدي نظام حقوقي كشور و نقش‌آفرینی مثبت آن در حرکت کشور به سمت تأمین سعادت مردم شود. بنابراين تأمل در قوانين و مقررات فعلي و نارسایی‌های نظم حاکم بر جامعه و گردش امور و تنوير ابهامات و كاستي‌هاي شكلي و ماهوي موجود در نظام حقوقي ايران، تفكر در ساير نظام‌هاي حقوقي ملي، و تعمق در نظام حقوق بين‌المللی مي‌تواند سهمي بسزا در شناختن و رفع نقاط ضعف، و تقويت نقاط قوت نظام حقوقي ايران داشته باشد.
پژوهشکده حقوقی شهر دانش با وقوف بر اين نكته اساسي، يكي از مهم‌ترين اهداف خود را انتشار منظم مجله‌های تخصصي در زمينه مطالعات و تحقيقات حقوقي قرار داده است. یکی از آفتهایی که ممکن است مجلات تخصصی به آن گرفتار شوند فراموش شدن رسالت مهم نشریه و جابه‌جا شدن آن با رسالت کتاب است. پژوهشکده بر اين باور است كه مجلات حقوقي در كشور ما اين رسالت را بر عهده دارند كه با انعكاس نقدها و تحليل‌ها، و تبيين آموزه‌هاي علمي، از یک طرف ادبيات حقوقي كشور را غني‌تر ساخته، قضات و مجريان قانون را درايت و بينشي عميق‌تر بخشند و از طرف ديگر نهادهاي ذي‌صلاح تقنيني را به اصلاح و بازبيني مقررات و نهادهاي حقوقي موجود رهنمون سازند. این پژوهشکده کار خود را با انتشار مجله پژوهشهای حقوقی آغاز کرد و با گذشت بیش از یک دهه از انتشار این مجله فعالیت خود در این بخش را توسعه داده و انتشار نشریات تخصصی‌تری را نیز آغاز کرده است. تشویق و علاقه‌مندی حقوقدانان و ضرورت‌های کشور رسالتی را برای توسعه بیشتر این بخش پیش روی ما قرار داده است که در صورت نیل به اهداف خود اخبار توسعه بیشتر این بخش را به اطلاع علاقه‌مندان خواهیم رساند.

نحوه ارسال مقاله و رهگیری آن :

واحد نشر مطبوعات پژوهشکده حقوق، از نویسندگان و صاحبنظران حقوق ایران دعوت می‌نماید انتشار مقالات خود را به این مؤسسه پیشنهاد نمایند. این واحد تلاش دارد با رعایت کیفیت در نسخه‌پردازی آثار، نسبت به زحمات اساتید و پژوهشگران در خلق مقالات برجسته قدرشناسی کند.
لطفاً در صورت تمایل روی فرم پیشنهاد انتشار مقاله کلیک کرده و پس از تکمیل فرم آن را به همراه یک نسخه الکترونیکی از مقاله به آدرس پست الکترونیک submit@sdil.ac.ir ارسال فرمایید. پس از ارسال فرم و مقاله، ظرف دو روز اداری، ما وصول مقاله شما را تأیید کرده و برای شما یک شماره رهگیری ارسال خواهیم کرد که از آن پس با ارائه آن شماره می‌توانید از آخرین وضعیت مقاله خود مطلع گردید.
در صورتی‌که ظرف دو روز بعد از ارسال مقاله، تأییدیه وصول را دریافت نکردید از طریق شماره تلفن‌های مؤسسه با واحد نشر مطبوعات تماس حاصل نمایید. اثر شما مادامی‌که شماره رهگیری صادر نشده باشد وارد مراحل بررسی نشده است. در صورتی‌که در تکمیل فرم های پیشنهاد نیز مشکلی داشتید لطفاً با شماره تلفن اداره نشر مطبوعات تماس حاصل نمایید. نویسندگانی که وصول مقالات آن‌ها مورد تأیید قرار گرفته و شماره رهگیری دریافت کرده‌اند و نیز نویسندگانی که انتشار آثار آنها به تصویب مؤسسه رسیده است تا اطلاع ثانوی می‌توانند برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت مقاله خود ترجیحاً از طریق نشانی الکترونیک submit@sdil.ac.ir یا از طریق شماره تلفن 88811581 با اداره نشر مطبوعات تماس بگیرند. در نظر است که در آینده نه چندان دور در این قسمت از پورتال بتوانید با ارائه شماره رهگیری بدون نیاز به تماس با مؤسسه از وضعیت مقاله خود مطلع شوید.

علاقه‌مندان به خرید شماره‌های پیشین نشریات پژوهشکده می‌توانند با کلیک کردن روی خرید نشریات وارد قسمت مربوط در فروشگاه آنلاین آثار حقوقی شده و شماره‌های مورد نظر خود را خریداری کنند. چنانچه مایل به اشتراك و پیش‌خرید شماره‌های آتی نشریات پژوهشکده هستید می‌توانید با کلیک روی پیش‌خرید نشریات، نسبت به خرید شماره‌های آتی اقدام کنید.
با پیش‌خرید شماره‌های آتی، تداوم مجلات را حمایت کرده از امتیاز بهای ثابت مجلات حتی در صورت افزایش قیمت برخوردار شوید. لطفاً توجه کنید که بهای پشت جلد شماره‌های آتی هنوز به طور قطعی تعیین نشده‌اند و در صورت بروز نوسانات شدید در بهای کاغذ و یا خدمات چاپ، تغییر قیمت ناگزیر خواهد بود ولی چنانچه نسبت به خرید شماره‌های آتی از الان اقدام کنید و بهای آن را به نرخ امروز پرداخت نمایید این تعهد برای پژوهشکده به وجود می‌آید که حتی در صورت افزایش بهای پشت جلد، شماره‌های خریداری‌شده با همان قیمت قبلی برای شما محاسبه شود. برای اشتراک و پیش‌خرید شماره‌های آتی می‌توانید روی پیش‌خرید نشریات کلیک کنید و بهای شماره‌های مورد نظرتان را به صورت آنلاین پرداخت نمایید و یا نسبت به واریز مبلغ 160.000 ریال به علاوه 40.000 ریال بابت هزینه پستی جهت اشتراک یکساله هر عنوان از مجلات به حساب جاري طلایی 1378800089809 نزد بانک سپه به نام‌ مؤسسه‌ مطالعات‌ و پژوهشهاي حقوقي‌ شهر دانش (قابل‌ پرداخت‌ در کليه‌ شعب‌ سپه‌) اقدام نموده و تصویر سند واریز را به نشانی پست الکترونیکی submit@sdil.ac.ir و یا به نشانی پستي تهران ـ صندوق پستي ‌4539/15875، مؤسسه مطالعات و پژوهشهاي حقوقي شهر دانش، اداره فروش با قید شماره‌های مورد نظر ارسال نمایند. و یا با وارد کردن شماره و تاریخ سند واریز وجه در قسمت پیش‌خرید شریات و سایر مشخصات مورد نظر، نسبت به اشتراک و پیش‌خرید اقدام نمایید. شما حتی می‌توانید عملیات خرید و پیش‌خرید نشریات را با تماس تلفنی (88811581 (021) داخلی 113) با واحد اشتراک نشریات اداره فروش مؤسسه مطالعات و پژوهشهای حقوقی شهر دانش انجام دهید. کارکنان آن واحد، راهنمایی‌های لازم را در آن خصوص خواهند کرد.
علاقه‌مندان خارج از کشور برای اطلاع از هزینه پستی و نحوه پرداخت مي‌توانند با ايميل sales@sdil.ac.ir مكاتبه نمايند.