حق بر قطع ارتباط پس از ساعات کاری در قانون کار و کارگر اونتاریو 2021

Instagram
Telegram
WhatsApp
LinkedIn

«حق بر قطع ارتباط پس از ساعات کاری»در قانون کار و کارگر اونتاریو 2021

Ontario’s Bill 27 Working for Workers Act 2021 (The Right to Disconnect)

 

دولت اونتاریوی کانادا، لایحه­ شماره­ 27 را با عنوان «قانون کار برای کارگران» ­در دوم دسامبر 2021 به تصویب رسانید. لایحه مزبور تغییراتی را در قانون استانداردهای استخدامی ایجاد کرده ­است که ازجمله­ آن می­توان به حق بر قطع ارتباط کارکنان پس از ساعت کاری و ممنوعیت بندهای عدم رقابت در قراردادهای کاری اشاره نمود­.

حق بر قطع ارتباط

«قانون کار برای کارگران»، کارفرمایان با 25 کارمند و یا بیشتر را ملزم به ایجاد و اجرای یک خط‌مشی یا مقرره‌ مکتوب کرده است که قطع ارتباط از کار را پس از ساعات کاری مشخص ‌نماید. مطابق این قانون، کارفرمایان موظف‌ گردیدند که این خط‌مشی را تا پنجشنبه 2 ژوئن 2022 اجرایی کرده و در اختیار تمامی کارمندان و کارکنان قرار دهند. به‌طور خاص، قانون «قطع ارتباط از کار»، به موضوعاتی چون عدم شرکت در ارتباطات مرتبط با کار، ازجمله ارسال و دریافت رایانامه، برقراری تماس‌های تلفنی و تماس‌های ویدئویی یا ارسال و دریافت پیامک پس از اتمام ساعات کار پرداخته است.

اگر شرکت یا کارفرمایی خواستار استخدام بیش از 25 کارمند نباشد، اِعمال این سیاست در آن محل کار ­الزامی نخواهد بود. در سال‌های آینده، کارفرمایانی که 25 کارمند یا تعدادی بیش از این را از اول ژانویه­ هر سال استخدام کنند، لازم است پیش از اول مارس همان سال، یک خط‌مشی مکتوب برای مقرره­های مرتبط با حق قطع ارتباط از محل کار تدوین نمایند.

در یک نظرسنجی که اخیراً توسط کانادا صورت گرفت مشخص گردید که تاکنون  16٪ از افراد این مقرره را در محل کار خود مطابق با ضرب‌الاجل 2 ژوئن رعایت و اجرا کرده‌اند.

منبع:

caravellaw

مترجم:

دکتر مهدیه وجدانی‌فخر

 

میتوانید برای خواندن اخبار دیگر جهان به صفحه پویش های حقوقی پژوهشکده حقوقی شهر دانش مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشتر بخوانید:

انعقاد قرارداد برای نوسانات قیمت

“انعقاد قرارداد برای نوسانات قیمت” Contracting for Price Fluctuations   یادداشت سردبیر نوسانات شدیدِ قیمت همواره موجب بی‌ثباتی‌هایی…
keyboard_arrow_up