طرح قانونی نیویورک برای کاهش آلاینده ­های هوا ناشی از گازهای گلخانه­ ای

Instagram
Telegram
WhatsApp
LinkedIn

طرح قانونی نیویورک برای کاهش آلاینده‌های هوا ناشی از گازهای گلخانه‌ای

Local law 97: greenhouse gas emissions in New York

به موجب قانون محلی 97 نیویورک، اکثر ساختمان‌های بیش از 25000 فوتِ مربع (2322 متر مربع) می‌بایست تا سال 2024 با مقرره‌های جدید از جمله استفاده از منابع انرژی پاک و عاری از کربن مانند انرژی‌های تجدیدپذیر و انرژی هسته‌ای تطبیق یابند. محدودیت‌های بیشتری نیز در این خصوص تا سال 2030 برای ساختمان‌ها اجرایی می‌گردد.

قانون محلی 97 یکی از بلند‌پروازانه‌ترین طرح‌ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در نیویورک است. این قانون توسط شورای شهر نیویورک در آوریل 2019 به عنوان بخشی از توافق‌نامه سبز شهر نیویورک (New York City Green New Deal) توسط شهردار تصویب و از 15 نوامبر 2019 لازم‌الاجرا گردیده است.

بر اساس این قانون، هدف، کاهش 40 درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 و کاهش 80 درصدی آن تا سال2050  است که این مهم با اصلاح ساختمان‌های شهر و استفاده از اعتبارات انرژی پاک محقق می­شود.

این قانون همچنین هیئتی مشورتی تعیین کرده است تا به عموم مردم راهکارهای لازم برای دستیابی به این هدف را ارائه نماید. تا یکم ماه می 2025، مالکان ساختمان‌ها باید گزارش سالانه میزان انتشار گازهای گلخانه ای را ارائه کنند تا نشان دهند مفاد این قانون را رعایت نموده و از حد مجاز فراتر نرفته‌اند. از آغاز سال 2025، چنان­چه گزارش سالانه مالک یک ساختمان نشان دهد چنین ساختمانی از حد مجاز انتشار گاز گلخانه‌ای فراتر رفته است، مسئولیت خواهد داشت و حسب مورد جریمه می­گردد.

قانون محلی شماره 97 نیویورک ، مقرراتی متضمن ضمانت‌های اجرایی دارد و برای ساختمان‌هایی که در تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 هستند، این امکان را فراهم می‌آورد که مشمول جریمه‌های سنگین تا سقف 268 دلار به ازای هر تن گاز گلخانه‌ای بیش از حد مجاز  نشوند.

 

منبع:

nyc.gov

مترجم:

دکتر مهدیه وجدانی‌فخر

میتوانید برای خواندن اخبار دیگر جهان به صفحه پویش های حقوقی پژوهشکده حقوقی شهر دانش مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشتر بخوانید:

انعقاد قرارداد برای نوسانات قیمت

“انعقاد قرارداد برای نوسانات قیمت” Contracting for Price Fluctuations   یادداشت سردبیر نوسانات شدیدِ قیمت همواره موجب بی‌ثباتی‌هایی…
keyboard_arrow_up