به اشتراک بگذارید…

براساس آمار رسمی خانه کتاب در ایران هر ساله حدود 100 هزار عنوان کتاب چاپ می شود که حدود دو سوم این تعداد عناوین جدید هستند. نرخ دقیقی از عناوین منحصر به فرد کتاب‌های علمی مرتبط با رشته حقوق در گرایش‌های مختلف قابل تخمین نیست اما بی‌تردید انبوهی از کتب حقوقی هر سال منتشر می‌شوند که معمولاً تنها بخش کوچکی از آن‌ها فرصتی برای معرفی مناسب پیدا می‌کنند. بر همین اساس یکی از بخش‌های باشگاه اندیشه‌های حقوقی ایجاد فرصتی برای معرفی کتاب‌های حقوقی ممتازی است که چه در بعد نظری و چه از نظر کاربردی ایده‌های بدیع، اصیل و قابل توجهی را برای جامعه حقوقی و سیاست‌گذاران تقنینی، قضایی و اجرایی ایران ارمغان آورده‌اند.

در این بخش از فعالیت‌های باشگاه اندیشه‌های حقوقی از مولفین کتاب‌ها دعوت می‌شود تا مطابق با شیوه‌نامه دبیرخانه باشگاه و با حضور در استودیوی رسانه آن به معرفی تصویری و ویدیویی اثر خود در قالب یک کلیپ کوتاه پرداخته و مهمترین دستاوردها، یافته‌ها و نکات اثر خود را به نحوی معرفی کنند تا مخاطبین احتمالی به تهیه اثر ترغیب شده و از محتوای آن بهره ببرند. در این بخش سعی می‌شود به تنوع و گستردگی موضوعات مرتبط با کتاب‌های حقوقی در گرایش‌های مختلف توجه شده، به نحوی کرده همه جامعه حقوقی بتوانند بسته به علاقه و تخصص خود آثار ممتازی را در این بخش برای بررسی پیدا کنند.

در صورتی که تمایل دارید کتاب شما در این بخش از باشگاه معرفی شود می‌توانید فایل الکترونیک کتاب خود را در فرمت PDF به ایمیل دبیرخانه باشگاه ارسال کرده و در بخش موضوع ایمیل از عبارت «معرفی کتاب» استفاده کنید. بعد از داوری آثار در دبیرخانه باشگاه با مولفین محترم برای حضور در استودیو و ضبط کلیپ معرفی دعوت خواهد شد.

آدرس ایمیل دبیرخانه باشگاه اندیشه‌های حقوقی: shahbeigi{ at }sdil.ac{ dot }ir

علاقه‌مندان می‌توانند هم از طریق سایت باشگاه اندیشه‌های حقوقی و هم از طریق دریافت نرم‌افزار اندروید یا Ios باشگاه که در انتهای صفحه اصلی سایت باشگاه قرارداده شده آخرین محتوای بخش پادکست‌های حقوقی را دریافت کنند.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • 09113758865
  کاربر سایت
  دی 30, 1402 22:42

  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از بابت ایجاد این فضای فرهنگی.
  چنانچه مقدور می بود تا در پیام رسان ایتا ایجاد گروه می نمود، عالی می شد.
  باتشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up