به اشتراک بگذارید…

امروزه بخش مهمی از دستاوردهای هر رشته علمی در قالب مقالات پژوهشی نگارش و منتشر می‌شود. در رشته حقوق با بیش از 20 گرایش در مقطع ارشد و دکتری، براساس گزارش وزارت علوم حدود 90 نشریه پژوهشی به ثبت رسیده است که قریب به اتفاق آن‌ها به صورت مستمر در حال فعالیت هستند و سالانه حدود 1300 تا 1500 مقاله علمی- پژوهشی را منتشر می‌کنند. بر همین اساس معرفی مقالات حقوقی که ایده‌های مبتکرانه و جذابی را مطرح می‌کنند یکی از بخش‌های مهم فعالیت باشگاه‌های اندیشه‌های حقوقی است.

همچنین باید گفت یکی از بخش‌های مهمی که پژوهشکده حقوقی شهردانش سالهاست به آن مبادرت می‌ورزد اقدام به فراهم آوردن گنجینه به روزی از مقالات علمی نشریات معتبر جهان در کتابخانه آنلاین خود است که از طریق سایت پژوهشکده قابل دسترسی و عضویت است. در همین راستا معرفی و ترجمه مقالات بدیع، کاربردی و با ایده‌های اصیل و نوآورانه جهان یکی دیگر از اهداف باشگاه اندیشه‌های حقوقی است تا براساس به روزترین و جدیدترین و مهمترین یافته‌های نشریات معتبر جهان به جامعه حقوقی معرفی شده تا شاید انگیزه‌ای برای پژوهش در این عرصه‌ها در سطح داخلی نیز باشد.

از طرفی، امروزه پادکست‌ها یکی از قالب‌های مورد اقبال در عرصه تولید محتوا هستند که به دلیل استفاده گسترده از گوشی‌های هوشمند، این امکان را فراهم می‌آورند تا افراد در هر محیط و زمانی بتوانند محتوای مورد علاقه خود را از طریق آن دنبال کنند. باشگاه اندیشه‌های حقوقی برای معرفی مقالات علمی پژوهشی بدیع از قالب پادکست‌ها استفاده می‌کند. در این بخش از فعالیت‌های باشگاه، مقالات مورد نظر فارسی و انگلیسی به صورت نظام‌مند خلاصه شده و بیان مسئله، یافته‌ها و نتایج مهمی که هر مقاله می‌تواند برای جامعه حقوقی داشته باشد از طریق پادکست‌ها به مخاطبین علاقه‌مند منتقل می‌شود.

در صورتی که تمایل دارید مقاله شما در این بخش از باشگاه اندیشه‌های حقوقی معرفی شود می‌توانید خلاصه‌ای از مقاله خود را که شامل عنوان مقاله، لینک انتشار مقاله در سایت نشریه پژوهشی، بیان مسئله، یافته‌ها و نتایج و مهترین نکات آن می‌شود را در قالب یک متن word (1500 تا 2000 کلمه) به ایمیل دبیرخانه باشگاه اندیشه‌های حقوقی ارسال فرمایید.

آدرس ایمیل دبیرخانه باشگاه اندیشه‌های حقوقی: shahbeigi{ at }sdil.ac{ dot }ir

آدرس کتابخانه آنلاین پژوهشکده حقوقی شهر دانش: ورود به برگه «کتابخانه‌ها» و انتخاب بخش «کتابخانه آنلاین» در سایت پژوهشکده حقوقی شهر دانش (sdil.ac.ir)

علاقه‌مندان می‌توانند هم از طریق سایت باشگاه اندیشه‌های حقوقی و هم از طریق دریافت نرم‌افزار اندروید یا Ios باشگاه که در انتهای صفحه اصلی سایت باشگاه قرارداده شده آخرین محتوای پادکست‌های حقوقی را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up