مصوبات شوراها دهه سوم دی 1400

Instagram
Telegram
WhatsApp
LinkedIn

مصوبات شوراها

منتشره از تاریخ

1400/10/21 لغایت 1400/10/30

در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران

شوراي عالي انقلاب فرهنگی

مصوبه ابقاء رئيس کميته فرهنگ و تمدن اسلام و ايران
مصوبه افزايش ظرفيت پزشکي در مقطع عمومي
مصوبه انتخاب نماينده شورای‌عالی انقلاب فرهنگي در شوراي فرهنگ عمومي
مصوبه انتخاب شخصيت حوزوي جهت عضويت در شوراي فرهنگ عمومي

 

شوراي عالي انقلاب فرهنگی

مصوبه ابقاء رئيس کميته فرهنگ و تمدن اسلام و ايران

منتشره در روزنامه رسمی شماره 22380 – 25/10/1400

(مصوب جلسه ۵۷۹ مورخ ۱۳۸۴/۱۲/۱۶ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی)

شماره 1400/15570/دش – ۱۴۰۰/۱۰/۱۲

کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

در راستای اجرای تبصره ۲ مصوبه جلسه ۵۷۹ مورخ ۱۳۸۴/۱۲/۱۶ و تبصره ۲ ماده‌واحده مصـوب جلسه ۸۴۶ مـورخ ۱۴۰۰/۷/۲۷ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی آقای دکتر علی‌اکبر ولایتی به عنوان «رئیس کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» ابقاء می‌شود».

رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ـ سیدابراهیم رئیسی

 

مصوبه افزايش ظرفيت پزشکي در مقطع عمومي

منتشره در روزنامه رسمی شماره 22383 – 28/10/1400

(مصوبه جلسات ۸۵۱ و ۸۵۲ مورخه‌های ۱۴۰۰/۹/۲۳ و ۱۴۰۰/۱۰/۷ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی)

شماره 1400/16268/دش ـ ۱۴۰۰/۱۰/۲

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ـ سازمان سنجش آموزش کشور

ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور

ماده‌واحده «افزایش ظرفیت پزشکی در مقطع عمومی» که بنا به پیشنهاد ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور و در جلسات ۸۵۱ و ۸۵۲ مورخ ۱۴۰۰/۹/۲۳ و ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا، ابلاغ می‌شود:

ماده‌واحده:

با استناد به بند ۵ ـ ۴ سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۲۹ مقام معظم رهبری (مدظله) با موضوع تنظیم رابطه متقابل تحصیل با اشتغال و بند ۲ ـ ۵ سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مورخ ۱۳۹۳/۰۱/۱۸ مقام معظم رهبری (مدظله) با موضوع ارتقاء شاخص‌های سلامت برای دستیابی به جایگاه اول در منطقه و همچنین بند ۱۳ این سیاست‌ها با موضوع توسعه کیفی و کمی نظام آموزش علوم پزشکی و مستند به اقدام ملی ۱۴ از راهبرد کلان ۶ نقشه جامع علمی کشور در خصوص تنظیم ظرفیت دانشگاه‌ها و در راستای اتخاذ تدابیر مناسب برای مواجهه با بحران پیری جمعیت در آینده؛ رفع کمبود پزشک؛ جلوگیری از فرسودگی کادر درمان و کاهش آسیب‌پذیری نظام سلامت در مواجهه با بحران‌ها؛ افزایش دسترسی اقشار مختلف مردم به پزشک و تنظیم ظرفیت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی بر اساس نیاز جامعه، با توجه به سرانه پزشک به جمعیت ۱۳ در ده هزار در سال جاری و به منظور دستیابی به سرانه پزشک به جمعیت ۲۰ در ده هزار در سال ۱۴۱۰، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی نماید که ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تحت نظارت آن وزارت برای رشته‌ پزشکی در مقطع عمومی، از سال ۱۴۰۱ به مدت حداقل چهار سال، در هر سال ۲۰ درصد نسبت به سال قبل به شرح جدول ذیل افزایش یابد.

در ضمن پس از چهار سال، درباره ثابت ماندن یا افزایش ظرفیت با پیشنهاد ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

مصوبات شوراها دهه سوم دی 1400

تبصره ۱: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است در تمامی کد رشته محل‌های پزشکی عمومی در مراکز آموزش پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی، این افزایش ظرفیت را اعمال نماید. این افزایش ظرفیت مخصوص داوطلبان آزاد شهرستان‌ها و مناطق محروم و کم‌برخوردار می‌باشد. پذیرش در این افزایش ظرفیت که به صورت کد رشته محل‌های مشخص در دفترچه‌های راهنمای سازمان سنجش آموزش کشور درج می‌شود، صرفاً برای ارائه خدمت در شهرستان‌ها و مناطق محروم و کم‌برخوردار خواهد بود. در صورت عدم وجود داوطلب واجد شرایط برای بخشی از این ظرفیت، ظرفیت باقیمانده صرفاً به داوطلبان آزاد سایر مناطق کشور با تعهد ارائه خدمت در شهرستان‌ها و مناطق تعیین‌شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص خواهد یافت. آیین‌نامه اجرایی این ماده‌واحده از جمله میزان و نحوه تعهدات پذیرفته‌شد‌گان توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حداکثر طی یک ماه تدوین و پس از تصویب در شورای سنجش و پذیرش دانشجو، برای اجرا ابلاغ می‌گردد.

تبصره ۲: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است طرح افزایش ظرفیت در رشته‌های تخصصی پزشکی، دندان‌پزشکی عمومی و تخصصی دندان‌پزشکی به همراه اصلاحات پیشنهادی خود برای تشویق دانشجویان به تحصیل در رشته‌های تخصصی پزشکی مورد نیاز و کم‌متقاضی را تهیه و ظرف مدت دو ماه جهت تصویب به ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ارائه نماید.

تبصره ۳: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است با همکاری نهادهای ذی‌ربط نسبت به برنامه‌ریزی جهت استقرار فراگیر شبکه سلامت اقدام و طرح نظام ارجاع و پزشکی خانواده و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و هوش مصنوعی در نظام سلامت را ظرف مدت سه ماه جهت تصویب به ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ارائه دهد.

تبصره ۴: سازمان سنجش آموزش کشور موظف است هرساله قبل از انتشار دفترچه کنکور سراسری، گزارشی از این افزایش ظرفیت در رشته‌های مزبور را به ستاد راهبری اجرای نقشه علمی کشور اعلام نماید. ستاد موظف است گزارش سالانه اجرای این مصوبه را به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ارائه نماید.

رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ـ سیدابراهیم رئیسی

 

مصوبه انتخاب نماينده شورای‌عالی انقلاب فرهنگي در شوراي فرهنگ عمومي

منتشره در روزنامه رسمی شماره 22383 – 28/10/1400

(مصوب جلسه ۸۵۲ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۷ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی)

شماره 1400/16277/دش ـ ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

شورای فرهنگ عمومی ـ دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی

مصوبه «انتخاب نماینده شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی» که در جلسه ۸۵۲ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می-شود:

«به استناد بند ۲۵ ماده ۳ آیین‌نامه شورای فرهنگ عمومی، آقای محمدحسین ساعی به‌عنوان «نماینده شورای‌عالی انقلاب فرهنگی» در شورای فرهنگ عمومی، انتخاب می‌شود».

رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ـ سیدابراهیم رئیسی

 

مصوبه انتخاب شخصيت حوزوي جهت عضويت در شوراي فرهنگ عمومي

منتشره در روزنامه رسمی شماره 22383 – 28/10/1400

(مصوب جلسه ۸۵۲ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۷ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی)

شماره 1400/16275/دش ـ ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

شورای فرهنگ عمومی

مصوبه «انتخاب شخصیت حوزوی جهت عضویت در شورای فرهنگ عمومی» که بنا به پیشنهاد مدیریت حوزه علمیه قم و در جلسه ۸۵۲ مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می‌شود:

«به استناد بند ۱۳ ماده ۳ آیین‌نامه شورای فرهنگ عمومی، آقای حمید ملکی به‌موجب تأیید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، به عنوان «شخصیت معتبر حوزوی» برای عضویت در شورای فرهنگ عمومی، انتخاب می‌شود».

رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ـ سیدابراهیم رئیسی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیشتر بخوانید:

قوانین دهه دوم اردیبهشت ۱۴۰۳

قوانین منتشره از 1403/02/11 لغايت 1403/02/20 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران     قانون ارجاع اختلاف بین شرکت…
keyboard_arrow_up