• درباره مجلات 
  • راهنمای ارسال مقاله 
  • اشتراک مجلات 

پژوهشکده حقوقی شهر دانش با وقوف بر اهمیت دکترین و نظریات حقوقدانان به عنوان یکی از منابع حقوقی هر کشور، یکی از مهم‌ترین اهداف خود را انتشار منظم مجله‌های تخصصی در زمینه مطالعات و تحقیقات حقوقی قرار داده است. یکی از آفت‌هایی که ممکن است مجلات تخصصی به آن گرفتار شوند، فراموش شدن رسالت مهم نشریه و جابجا شدن آن با رسالت کتاب است. پژوهشکده بر این باور است که مجلات حقوقی در کشور ما این رسالت را بر عهده دارند که با انعکاس نقدها و تحلیل‌ها و تبیین آموزه‌های علمی از یک طرف ادبیات حقوقی کشور را غنی‌تر ساخته، قضات و مجریان قانون را درایت و بینشی عمیق بخشند و از طرف دیگر نهادهای ذی‌صلاح تقنینی را به اصلاح و بازبینی مقررات و نهادهای حقوقی موجود، رهنمون سازند.
این پژوهشکده کار خود را با انتشار دو فصلنامه پژوهشهای حقوقی در سال 1381 آغاز کرد که در سال 1384 به دریافت درجه علمی ـ ترویجی از کمیسیون علمی نشریات کشور نائل گردید و با توجه به استقبال پژوهشگران و افزایش تعداد مقالات، از بهار 1397 و شماره 33 به فصلنامه تبدیل گردید. در حال حاضر طبق آیین نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورخ 09/02/1398 تمامی نشریات از جمله فصلنامه پژوهشهای حقوقی دارای اعتبار علمی می باشد و به اطلاع اساتید و نویسندگان محترم می رساند فصلنامه پژوهشهای حقوقی برابر اعلام دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و براساس ارزیابی و رتبه بندی جدید نشریات، موفق به کسب رتبه ارزیابی «ب» شده است. . در این راستا انتشار مجله پژوهشهای حقوق جزا و جرم‌شناسی از ابتدای سال 1392 توسط گروه پژوهشی حقوق جزای پژوهشکده آغاز گردید. این مجله موفق به کسب درجه علمی ـ پژوهشی در سال 1392 از کمیسیون علمی نشریات شد. مجله پژوهشهای حقوق جزا و جرم‌شناسی در حال حاضر نیز طبق آیین نامه جدید موفق به کسب رتبه ارزیابی «ب» شده است. این دو نشریه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، نورمگز (Noormags) و مگیران (Magiran) ) و گوگل اسکالر (google scholar) نمایه می‌شود.همچنین مجله پژوهشهای حقوق خصوصی نیز از سال 1392 کار خود را با رعایت موازین و مقررات کمیسیون علمی نشریات و توسط گروه پژوهشی حقوق خصوصی آغاز کرده است.
انتشار دو نشریه دیگر مجله پژوهشهای حقوق بین‌الملل عمومی و مجله پژوهشهای حقوق عمومی نیز در دستور کار پژوهشکده حقوق قرار دارد.
این مجلات با استفاده از همکاری و همیاری پژوهشگران، استادان، وکلا، قضات، و دانشجویان برجسته دوره‌های عالی حقوق در ایران و خارج از کشور در هر شماره سعی بر آن دارند تا به ارائه یافته‌های جدید علمی ایران و سایر کشورها حاصل از تحقیقات دانشگاهی و مطالعات سازمان‌های ملی و بین‌المللی و طرح‌های پژوهشی اعم از پژوهشهای بنیادی، کاربردی، تحلیلی، انتقادی، توسعه‌ای یا ارائه نظریه یا روش جدید در حل مسائل و توسعه حقوق که از دو ویژگی اصالت و ابداع برخوردار باشد بپردازند و پیشبرد مرزهای علمی این رشته را با هدف کارآمدسازی نظام حقوقی در تأمین نظم، عدالت و صلح تعقیب نمایند.

نحوه ارسال مقاله و رهگیری آن :

واحد نشر مطبوعات پژوهشکده حقوق، از نویسندگان و صاحب‌نظران حقوق ایران دعوت می‌نماید.انتشار مقالات خود را به این مؤسسه پیشنهاد نمایند. این واحد تلاش دارد با رعایت کیفیت در نسخه‌پردازی آثار، نسبت به زحمات.اساتید و پژوهشگران در خلق مقالات برجسته قدرشناسی کند.

لطفاً در صورت تمایل برای ارسال مقاله در مجلات ذیل روی لینک مربوطه کلیک.نمایید:

- سامانه مجله پژوهشهای حقوقی (دارای رتبه ب)‌ jlr.sdil.ac.ir
- سامانه مجله پژوهشهای حقوق جزا و جرم‌شناسی (دارای رتبه ب) jclc.sdil.ac.ir

پس از بارگذاری مقاله (بدون درج نام نویسندگان) و فرم کامل تعهدنامه توسط نویسنده، تأییدیه ارسال مقاله از طریق سامانه برای شما ارسال خواهد شد. و تأیید یا عدم تأیید موضوع مقاله حداکثر به مدت ده روز، از طریق ایمیل به اطلاع خواهد رسید.

چنانچه موضوع مقاله مورد تأیید قرار گرفت لازم است.متن مقاله مطابق با شیوه نامه استناددهی پژوهشکده حقوقی شهر دانش توسط نویسنده تنظیم، و کمک هزینه داوری واریز گردد تا مقاله وارد مراحل داوری شود. پذیرش یا عدم پذیرش مقاله منوط به نظر داوران محترم می‌باشد. در صورت عدم پذیرش مقاله، هزینه آن مسترد نخواهد شد.

مدت زمان ارزیابی مقالات مجله پژوهشهای حقوقی 2 تا 3 ماه و مجله پژوهشهای حقوق جزا و جرم‌شناسی 4 تا 6 ماه خواهد بود.

در صورتی‌که ظرف ده روز بعد از ارسال مقاله، ایمیل تأیید یا عدم تأیید موضوع را دریافت نکردید و یا در تکمیل فرم تعهدنامه مشکلی داشتید، از طریق شماره تلفن‌ مؤسسه (88811581) با واحد مجلات (داخلی 5) تماس حاصل نمایید. دفتر مجله در روزهای کاری بین ساعت 9:00 تا 11:00 پاسخگوی تلفنی می‌باشد.

علاقه‌مندان به خرید شماره‌های پیشین نشریات پژوهشکده می‌توانند با کلیک کردن روی خرید نشریات وارد قسمت مربوط در فروشگاه آنلاین آثار حقوقی شده و شماره‌های مورد نظر خود را خریداری کنند. چنانچه مایل به اشتراك و پیش‌خرید شماره‌های آتی نشریات پژوهشکده هستید می‌توانید با کلیک روی پیش‌خرید نشریات، نسبت به خرید شماره‌های آتی اقدام کنید.
با پیش‌خرید شماره‌های آتی، تداوم مجلات را حمایت کرده از امتیاز بهای ثابت مجلات حتی در صورت افزایش قیمت برخوردار شوید. لطفاً توجه کنید که بهای پشت جلد شماره‌های آتی هنوز به طور قطعی تعیین نشده‌اند و در صورت بروز نوسانات شدید در بهای کاغذ و یا خدمات چاپ، تغییر قیمت ناگزیر خواهد بود ولی چنانچه نسبت به خرید شماره‌های آتی از الان اقدام کنید و بهای آن را به نرخ امروز پرداخت نمایید این تعهد برای پژوهشکده به وجود می‌آید که حتی در صورت افزایش بهای پشت جلد، شماره‌های خریداری‌شده با همان قیمت قبلی برای شما محاسبه شود. برای اشتراک و پیش‌خرید شماره‌های آتی می‌توانید روی پیش‌خرید نشریات کلیک کنید و بهای شماره‌های مورد نظرتان را به صورت آنلاین پرداخت نمایید و یا نسبت به واریز مبلغ 160.000 ریال به علاوه 40.000 ریال بابت هزینه پستی جهت اشتراک یکساله هر عنوان از مجلات به حساب جاري طلایی 1378800089809 نزد بانک سپه به نام‌ مؤسسه‌ مطالعات‌ و پژوهشهاي حقوقي‌ شهر دانش (قابل‌ پرداخت‌ در کليه‌ شعب‌ سپه‌) اقدام نموده و تصویر سند واریز را به نشانی پست الکترونیکی submit@sdil.ac.ir و یا به نشانی پستي تهران ـ صندوق پستي ‌4539/15875، مؤسسه مطالعات و پژوهشهاي حقوقي شهر دانش، اداره فروش با قید شماره‌های مورد نظر ارسال نمایند. و یا با وارد کردن شماره و تاریخ سند واریز وجه در قسمت پیش‌خرید شریات و سایر مشخصات مورد نظر، نسبت به اشتراک و پیش‌خرید اقدام نمایید. شما حتی می‌توانید عملیات خرید و پیش‌خرید نشریات را با تماس تلفنی (88811581 (021) داخلی 113) با واحد اشتراک نشریات اداره فروش مؤسسه مطالعات و پژوهشهای حقوقی شهر دانش انجام دهید. کارکنان آن واحد، راهنمایی‌های لازم را در آن خصوص خواهند کرد.
علاقه‌مندان خارج از کشور برای اطلاع از هزینه پستی و نحوه پرداخت مي‌توانند با ايميل sale@sdil.ac.ir مكاتبه نمايند.